Російські чиновники розповіли про майже 200 тисяч паспортів, виданих жителям Донбасу

Дата: 02 Січня 2020
A+ A- Підписатися

З кінця квітня 2019 року російські паспорти встигли отримати майже 200 тисяч жителів Донбасу.

Про це повідомляє ТАСС.

Як розповіли російським журналістам у МВС, більш ніж 196 тисяч осіб набули громадянства Росії. Понад 136 тисяч з них – жителі окупованих районів Донецької та Луганської областей, і близько 60 тисяч – жителі підконтрольних Україні територій. 

Російські силовики наголосили, що 232 заяви про прийняття в російське громадянство відхилили через обмеження на в’їзд до країни, незняту чи непогашену судимість або кримінальні переслідування.

Нагадаємо, що президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства мешканцям окупованих районів Донецької і Луганської областей наприкінці квітня поточного року. Право на спрощене отримання громадянства тоді мали люди, які постійно проживають на Донбасі. Для отримання російського паспорта влада РФ пропонувала українцям з окупованих районів Донецької та Луганської областей подати відповідну заяву, копію документа, який підтверджує особу та місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо дитині просять надати громадянство РФ. 

Українські політики та міжнародні партнери одразу після оприлюднення указу наголосили, що такий крок Росії підриває Мінські угоди та фактично є провокацією з боку російської влади. Потім у Кабміні розповіли, що можуть розглянути питання позбавлення пенсії українців з тимчасово окупованих територій Донбасу, які отримали російські паспорти.

Згодом Путін підписав указ про можливість отримання російського громадянства в спрощеному порядку і для жителів підконтрольної Україні частини Донбасу.

ZMINA докладно розповідала, чому ідеї щодо позбавлення українців громадянства, притягнення до кримінальної відповідальності, конфіскації майна, позбавлення соціальних виплат чи пенсії через отримання російських паспортів суперечать українським законам та міжнародним документам у сфері прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter