Російська Омбудсман відвідала українських політв’язнів у Криму: що вона розповіла?

Дата: 11 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Російська Омбудсман Тетяна Москалькова вважає, що стан здоров’я українських політв’язнів у окупованому Криму можна вважати задовільним.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого ВР України з прав людини.

Тетяна Москалькова

Виявилося, що 19 травня Москалькова відвідала СІЗО в Сімферополі, де тримають Володимира Балуха, Узаіра Абдуллаєва, Енвера Мамутова, Ремзі Меметова, Зеврі Абсеітова, Рустема Абільтарова, Енвера Сейтосманова, Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуху, Кязіма Аметова, Руслана Трубача та Ісмаїла Рамазанова.

За її словами, всі в’язні пройшли медичний огляд та за необхідністю були направлені до лікарні для надання кваліфікаційної допомоги. Стан здоров’я затриманих місцеві лікарі оцінюють як задовільний.

Російська Омбудман також зауважила, що до незаконно затриманих українців можуть потрапити всі бажаючі. Для підтвердження цього вона навела статистику відвідувань Володимира Балуха його адвокатами – у 2018 році до нього приходили 5 разів.

Відвідані мною громадяни у ході розмов не виявили претензій до працівників адміністрації СІЗО. Також вони не підтвердили застосування до них фізичного чи психологічного впливу. Разом із тим вони висловили низку прохань, які після мого звернення до керівництва закладу були задоволені”, – зауважила вона.

Окремо Москалькова приділила увагу Володимиру Балуху. За її інформацією, українця тримають у двомісній камері площею 10,5 кв. м,  обладнаній у відповідності до установлених стандартів, із телевізором та баком для питної води. Разом з ним у камері знаходиться ще одна особа.

“Тілесних ушкоджень, травм чи ознак здійснення на нього фізичного чи психологічного тиску при доставлені Володимира Балуха до СІЗО або за період його тримання в установі, в тому числі і після виїзду в ізолятор тимчасового тримання, не виявлено. Звернення, заяви чи скарги через адміністрацію СІЗО Володимиром Балухом не направлялись. Претензій до умов тримання, скарг на принижуюче чи жорстоке ставлення у ході відвідання мною засуджених він не виказав”, – наводить слова російського Омбудсмана прес-служба Людмили Денісової.

Щодо голодування Балуха, то Москалькова зазначила, що “нині це не повне голодування, а харчування за спеціальною схемою”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: