Росія почала етапувати з Криму затриманих активістів

Дата: 13 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Євромайданівця Костенка вивезли до Росії, не надавши можливості побачитись з рідними.

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, про це розповіла голова Центру громадянської просвіті “Альменда”, правозахисниця Ольга Скрипник під час 11-го україно-німецького Форуму “Права людини в умовах воєнного конфлікту та реформ в секторі юстиції”. 

Вона зазначила: “Сьогодні ми стикнулися з новою проблемою – це етапування, тобто перевезення кримчан з України до Російської Федерації. У вівторок був етапований Олександр Костенко. Він вже був вивезений з Криму, його родичі не змогли з ним побачитись напередодні, їм також не сказали, де саме він буде відбувати це покарання. Я нагадаю, що це була дуже гучна справа, де були і катування, і фабрикація фактів, і це взагалі було таке відкрите переслідування Костенка саме за його участь у Майдані. Сьогодні його вже нема в Криму. І нагадаю, що якраз норми міжнародного гуманітарного права забороняють перевезення громадян до іншої держави, але, на жаль, це відбувається“.

За її словами, ця практика може продовжитись, адже сьогодні за іншими справами, такими, як “справа 26 лютого” та інші, люди також перебувають у місцях позбавлення волі у Криму та чекають на свої вироки, які правозахисниця також називає незаконними.

Ольга Скрипник зазначає, що російське законодавство використовується на півострові для обмеження прав людини. У першу чергу йдеться про так зване антиекстремістське законодавство, яке раніше не було відомим для України взагалі. Сьогодні воно застосовується на окупованому півострові для обшуків, встановлень камер відеоспостереження у мечетях або інших культурних та релігійних закладах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: