Росія продовжує переслідувати нацменшини в Криму – правозахисники

Дата: 18 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники продовжують фіксувати факти переслідування національних меншен Криму з боку окупаційної влади Росії.

Зокрема, на півострові розповсюдилась практика політично вмотивованого судочинства, йдеться у спільному звіті Антидискримінаційного центру “Меморіал” та “Центру громадянських свобод”, викладеному на Форумі ООН.

 “Окупація породжує беззаконня та безкарність. Надзвичайно гостро їх відчувають люди, а інколи й цілі народи, які не визнають окупацію, проте вимушені з нею жити.  Вони стають заручниками ситуації і потребують допомоги” – стверджує Євгеній Апальков, адвокат-волонтер Євромайдану SOS.

Правозахисники вказують на кілька масштабних кримінальниих справ, які були порушені в Криму проти кримськотатарських активістів. Це і так звана справа “26 лютого 2014” проти учасників акції протесту проти анексії Криму Росією; і справа “3 травня 2014”, в межах якої учасників мирного мітингу кримських татар допитували та обшукували, а п’ятьох людей навіть заарештували. Це також переслідування лідерів незалежного органу кримськотатарського самоврядування Меджлісу, зокрема його глави Рефата Чубарова (він оголошний Росією в розшук ) і депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва, якому заборонили в’їзд до Криму.

Окрім цього, російська влада запроваджує на півострові репресивні закони, нерідко забороняє культурні заходи національних меншин.

Автори звіту нагадують і про переслідування журналістів кримськотатарського телеканалу ATR.

У звіті також згадують грубе порушення прав громадян України, яких викрали у Криму та судили в Росії – Олександра Костенка, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Геннадія Афанасьєва. 

Нагадаємо, вчора минув рівно рік з дня оголошення вироку Геннадію Афанасьєву.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter