Родини героїв Небесної Сотні пропонують свою кандидатуру на посаду Генпрокурора

Дата: 15 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Родини героїв Небесної Сотні та громадськість вимагають прозорого конкурсу на посаду Генерального прокурора України та пропонують розглянути кандидатуру Сергія Горбатюка.

З такою заявою виступив Володимир Бондарчук, син загиблого героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука, секретар ГО “Родина героїв Небесної сотні”.

За його словами, найважливішим нині є розслідування справ проти учасників Революції гідності та покарання винних у загибелі Небесної Сотні.

“Справи щодо злочинів під час Революції гідності є індикатором того, чи змінилося щось у нашій країні”, – зауважив Бондарчук.

На його переконання, певні результати у цьому напрямку з’явилися лише після створення управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Тому активісти пропонують розглянути на посаду Генпрокурора кандидатуру Сергія Горбатюка,начальника цього управління.

“Саме йому вдалося досягти тих певних результатів, які ми бачили під час його звітів, це й експертиза щодо зброї, й встановлення осіб, які 20 числа були причетні до вбивства наших рідних”, – пояснив син героя Небесної Сотні.

Генпрокуратура потребує радикальних змін, зазначив Павло Сидоренко, координатор Ініціативної групи постраждалих на Майдані.

“В тому гнилому морі, яке представляє сьогодні Генпрокуратура, є один острівець, який ще жевріє, тільки тому, що є керівник, який не дає йому потопитися в багні корупції , це управління спецрозслідувань Генпрокуратури”, – висловився він. 

За словами Романа Маселка, адвоката Автомайдану, члена Адвокатської дорадчої групи, всі злочини проти Майдану можуть бути розкриті. Але, передусім, для цього потрібне бажання та політична воля.  

“В першу чергу, Генеральний прокурор повинен керуватися законом. Він повинен чути і опиратися на суспільство. Суспільство має бути тим ключовим замовником, заради якого працює Генеральний прокурор”, – наголосив Маселко. Адвокат закликав до публічного обговорення кандидатур на цю посаду.

Усі три попередні Генеральні прокурори після Євромайдану обіцяли громадськості три речі, каже Олександра Матвійчук, координатор “Євромайдан-SOS”, голова Центру громадянських свобод. Це повернення в Україну статків, отриманих корупційним шляхом, проведення розслідувань злочинів, вчинених під час Євромайдану, та проведення радикальної та комплексної реформи прокуратури.

“Як ви бачили, всі три Генеральні прокурори, звичайно, з різним ступенем неуспішності, але з цими завданнями не впоралися”, – заявила Матвійчук. За її словами, якщо призначення на цю посаду відбуватиметься так, як раніше, то наступний Генпрокурор теж не впорається з цими завданнями, адже політичні партії самі не можуть з цим впоратися.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: