Роботодавцям платитимуть компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю

Дата: 19 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Кабінет Міністрів врегулював механізм компенсації роботодавцям, які працевлаштовують людей з інвалідністю.

Про це повідомляє “ЛІГА.Бізнес”.

 

Компенсувати витрати компаній, які наймають людей з інвалідністю, уряд планує за рахунок штрафів і пені роботодавцям, які не виконують норму з працевлаштування людей з інвалідністю. Ці кошти планують направити на компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцстрахування за працевлаштування безробітних громадян з інвалідністю, включаючи тих, хто недостатньо конкурентоспроможний на ринку праці.

Також їх можуть використовувати для оплати праці людей з інвалідністю, на їхню перепідготовку та підвищення кваліфікації.

Нещодавно експерти повідомили, що від 2 до 10% українців із синдромом Дауна могли б взяти участь у відкритому ринку праці, проте для цього треба створити необхідні умови. Зокрема: скорочений режим дня, знаходження певних функцій, які вони можуть виконувати, створення прийнятних умов і для працівника, і для роботодавця.

ДОВІДКА: Згідно зі статтею 19 Закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі й громадських організацій інвалідів, а також фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб — у кількості одного робочого місця.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: