Рік тому в Україні підвищили пенсії: наскільки більшими стали виплати?

Дата: 04 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Майже половина пенсіонерів України отримали підвищення пенсій лише до 200 гривень.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого з прав людини.

У жовтні минулого року Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, який став частиною пенсійної реформи, проте в офісі Омбудсмана зазначили, що за цей рік отримали численну кількість звернень щодо низького рівня пенсійного забезпечення.

“Прийняття закону мало створити справедливу систему пенсійного страхування, проте внесені зміни не вирішили цього питання. Розмір пенсії та соціальних виплат у більшості випадків є недостатнім для забезпечення належного рівня життя, гарантованого Конституцією України. Із самого елементарного: купівля основних продуктів харчування та одягу, а також оплата житла та послуг першої необхідності. Для осіб з інвалідністю – покриття додаткових витрат, пов’язаних з інвалідністю”, – зазначають вони.

За даними пенсійного фонду, з жовтня 2017 року розмір пенсій зріс у 10,2 млн (з 11,7 млн) одержувачів:

“В результаті цього перерахунку 47% від загальної кількості одержувачів пенсій, по яких проведений цей перерахунок, отримали середній розмір підвищення всього до 200 гривень. Середній розмір пенсії зріс з 1886,78 гривень до 2447,95 гривень. Якщо використати міжнародну оцінку рівня життя населення ООН для країн Центральної та Східної Європи, то 89% українських пенсіонерів станом на 01.01.2018 отримували пенсію у розмірі нижче або на рівні межі бідності”.

Окремо Омбудсман зазначила про проблеми, з якими стикаються військові пенсіонери, ті, хто залишився жити на окупованих територіях, та пенсіонери, які проживають за кордоном.

“Пенсії військовим пенсіонерам перераховано з трьох складових грошового забезпечення (оклади за посадою, військовим званням та надбавка за вислугу років), а пенсіонерам органів внутрішніх справ – з усього грошового забезпечення. Фактично на законодавчому рівні закріплена диспропорція в розмірах пенсійного забезпечення колишніх працівників міліції (поліцейських) та колишніх військовослужбовців”, – зауважують в Уповноваженої.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: