Рефат Чубаров закликає створити Фонд реінтеграції Криму

Дата: 22 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу створити Фонд реінтеграції Криму. Експерти стверджують, що кошти від фонду могли б покривати міжнародну кампанію щодо повернення Криму до України та долання проблем і збитків на півострові, які залишить після себе окупаційна російська влада.  

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Звільнення Криму може стати несподіванкою. І знову тоді будуть думати, що робити вже з Кримом, який звільнений. Там буде набагато більше проблем, які будуть вимагати більших коштів, ніж до окупації”, – сказав Рефат Чубаров.

Серед одного із найбільших збитків, які залишить окупаційна влада, експерти називають засолення ґрунтових вод.

“Що зараз зробила окупаційна влада? Коли у Північно-Кримському каналі закінчилась вода, то вони розконсервували найдавніші, ще з 1950-60 років, артезіанські свердловини. У Криму їх ніколи не чіпали, тому що як забереш воду звідти, поднімется рівень ґрунтових вод, буде засолення. Тоді джерела води будуть втрачені. Вони звідти зараз качають воду в Північно-Кримський канал, починаючи від Білогірська, тому що їм інакше не напоїти Східний Крим. Це означає, що цих свердловин не буде через 2 – 3 роки”, – розповідає економічний експерт благодійного фонду “Майдан закордонних справ” Андрій Клименко.

Рефат Чубаров вважає, що для цього фонду необхідно створити спеціальний закон.

“Думаю, що джерелами цього фонду мають бути державні кошти (у невеликому обсязі, можливо лише на адміністрування, щоб розпочати діяльність фонду). Другим джерелом мають бути міжнародні донори. Вся міжнародна правова конструкція не змогла захистити ані Крим, ані його мешканців, через що стались такі величезні втрати. То хоча б міжнародна спільнота має допомогти ліквідувати ці втрати. Третє джерело – це репарації. Ми маємо вже сьогодні говорити про них. Я належу до тих людей, які дуже обережно ставляться до якихось сум. Нікого з нас не дивує трильйон чи два трильйони доларів. Все, про що ми говоримо – про кількість “націоналізованих” підприємств і про рівень втрат – це просто те, що поки що знаходиться на поверхні”, – ділиться політик своїми баченнями щодо фонду.

Рефат Чубаров вважає, що приватний капітал також міг би долучитись до реінтеграції Криму у вигляді інвестицій до кримської економіки.

Економічний експерт благодійного фонду “Майдан закордонних справ” Андрій Клименко підтримує ініціативу Рефата Чубарова і називає створення фонду “вкрай важливим кроком для повернення Криму”.

Експерт наголошує, що значне джерело фінансування фонду має ґрунтуватись на коштах від відсудженої та конфіскованої у Російської Федерації власності за кордоном.

“Треба, щоб всі кошти, які вдасться відсудити, відбити, конфіскувати у тих зрадників в Криму, щоб вони не розчинилися в бюджеті України, а надходили у фонд, конвертувалися, диверсифікувалися, лягали на депозити. Ми за ці гроші будемо в Крим повертатися і будемо відновлювати те, що там порушено”, – вважає Андрій Клименко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: