Редактора алуштинської газети заарештували до 4 січня

Дата: 22 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Арешт редактора алуштинського видання “Твоя газета” Олексія Назимова продовжили до 4 січня 2017 року.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини в Криму, відповідне рішення виніс сьогодні суддя Верховного суду Криму Балахонов, розглянувши апеляційну скаргу обвинуваченого.

Назимова звинувачують у вимаганні хабара за непублікацію компрометуючих матеріалів на члена політичної партії “Єдина Росія”.

В ході засідання Назимов заявив, що його арешт є замовленим і пов’язаний з критикою міської влади і партії “Єдина Росія”, а матеріали справи не відповідають фактичній ситуації. Зокрема, газета не виходить ще з минулого року.

Також Назимов додав, що за три місяці слідчий не проводив майже ніяких слідчих дій.

Адвокат підсудного Олексій Ладин зазначив, що підстав для тримання під вартою обвинуваченням не представлено. Він також звернув увагу суду на необґрунтованість обвинувачення і низку процесуальних порушень, пов’язаних з вивченням доказів.

“Жодного доказу про продовження запобіжного заходу я не побачив”, – зазначив адвокат.

Крім того, Ладин додав, що завантаженість експертів не може бути підставою для продовження строку тримання під вартою. У той же час, за його словами, суд не вивчив обставин, які вказують на можливість вибору більш м’якою запобіжного заходу.

Прокурор Челпанова попросила залишити скаргу захисту журналіста без задоволення, ніяких доказів про можливість сховатися або впливати на свідків наведено не було. У той же час вона зазначила, що “Алушта – маленьке місто”, і що Назимов є редактором міської газети, а це “може вплинути на слідство”.

Нагадаємо, що редактор видання “Твоя газета” Олексій Назимов був затриманий 4 жовтня в Алушті співробітниками УФСБ по Криму і Севастополю. У цей же день був затриманий відеооператор видання Андрій Облезов. Згідно з висунутим звинуваченням, редактору інкримінується комерційний підкуп, пов’язаний з вимаганням, а кореспонденту – посередництво в здирництві. Також у цій справі було затримано як посередника депутат Алуштинської міської ради Павла Степанченка.

6 жовтня Алуштинський міський суд обрав всім їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. При цьому до уваги не були прийняті аргументи про те, що друковане видання не виходить з 2015 року, а гроші, з якими був затриманий редактор, призначалися для низки рекламних публікацій в мережі Інтернет. 18 жовтня апеляційна скарга щодо запобіжного заходу залишена без задоволення.

Редактор Олексій Назимов і депутат Павло Степанченко до кінця минулого року були представниками КПРФ і активно критикували напередодні виборів дії членів правлячої партії “Єдина Росія”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: