Редактора кримськотатарської газети “Авдет” оштрафували за те, що він перебував під будівлею ФСБ у Сімферополі

Дата: 18 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Незаконна “суддя” “Київського районного суду Сімферополя” Віра Серікова визнала винним редактора кримськотатарської газети “Авдет” Шевкета Кайбулаева в порушенні незаконних “обмежень режиму підвищеної готовності”. Російські силовики затримали чоловіка через те, що він перебував під будівлею ФСБ під час масових затримань 4 вересня.

Про це повідомляє видання “Кримський процес“. 

Шевкет Кайбулаєв

“Суд” призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 5 тисяч рублів.

Достатніми доказами, на думку “судді”, стали адміністративний протокол про правопорушення, показання неназваних у рішенні свідків, а також фототаблиця з матеріалів справи.

При цьому “суд” відмовив Кайбулаеву в клопотанні допитати свідка захисту Ібрагіма Чегертму, який був з ним поруч в той день. Також суд відхилив клопотання про допит співробітника “поліції”, який склав адмінпротокол і про участь у справі представника державного обвинувачення для забезпечення змагальності процесу.

Нагадаємо, 4 вересня в Криму співробітники незаконної “Росгвардії” масово затримували людей, які прийшли до будівлі ФСБ в надії дізнатися, де знаходяться п’ятеро кримських татар, які 3 та 4 вересня були затримані співробітниками ФСБ після проведення обшуків. Були затримані понад 50 осіб. На них  склали протоколи за “невиконання правил поведінки під час надзвичайної ситуації”.

Під час масових обшуків, які пройшли в будинках кримських татар 3–4 вересня, були затримані і відвезені в невідомому напрямку 5 кримських татар. Серед них Ельдар Одаманов, Наріман Джелял, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов і Шевкет Усеінов.

Як відомо, свобода мирних зібрань не передбачає отримання згоди на проведення заходів. Владу потрібно інформувати про плани мирного зібрання, щоб та забезпечила правопорядок під час акції. Це її обов’язок.
 
З початку тимчасової окупації Росія незаконно вимагає від ініціаторів мирних зібрань узгоджувати заходи. Представники “адміністрацій” на півострові зазвичай відмовляють у проведенні акцій, що можуть містити критику де-факто влади.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: