РЄ має намір запровадити в Криму спостережну місію щодо дотримання прав людини

Дата: 21 Червня 2016
A+ A- Підписатися

Ради Європи має намір запровадити на території окупованого Росією Криму постійну спостережну місію щодо дотримання прав людини.

Як передає Укрінформ, про це Генеральний секретар РЄ Турбйорн Ягланд заявив, відповідаючи на запитання члена української делегації, народного депутата України Сергія Соболєва під час сесійного засідання ПАРЄ у Страсбурзі.

“Поїздка (спеціальної моніторингової місії РЄ) була здійснена для того, щоб підготувати умови для роботи перманентної моніторингової місії на території Криму. Ми вважаємо неприйнятною ситуацію, коли заборонено їздити представникам Ради Європи, особливо у ті частини, де досі мають місце неврегульовані конфлікти”, – заявив Ягланд.

Він також підкреслив, що усі мешканці Європейського континенту мають право на захист прав людини.

“І кримчани, і мешканці Донбасу, і Нагорного Карабаху мають право подавати заяви щодо порушення прав людини до Європейської конвенції з прав людини у Страсбурзі”, – сказав Ягланд.

За його словами, для того, щоб вони реалізували своє право, у місцях конфлікту мають працювати спеціальні моніторингові структури.

Генсек зазначив, що РЄ працює над тим, щоб створити належні умови для цього.

За його словами, робити це надзвичайно важко у зв’язку з “правовим режимом” та “політичними проблемами”.

Ягланд також нагадав, що Рада Європи – єдина організація європейського рівня, яка була присутня в Криму за останні 2 роки.

“Жодна інша європейська установа не змогла надіслати туди спостережну місію. Нам вдалося провести переговори з РФ та українською владою, щоб надіслати туди делегацію правозахисників, до якої входили я та пан посол Штудман, які підготували детальну доповідь на 20 сторінках”, – сказав він.

За словами генсека РЄ, у ході 8-денного візиту було проведено 15 зустрічей різного рівня, у т.ч. з представниками громадянського суспільства та кримських татар.

Ягланд також відзначив роботу місії, до якої увійшла ціла група експертів на чолі з послом Жераром Штудманом, який раніше очолював Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ і 5 років працював у ньому в якості експерта. Місія РЄ підготувала доповідь, яку було заслухано на засіданні Комітету міністрів РЄ. Але ця доповідь не потрапила до річної доповіді РЄ щодо дотримання прав людини.

Водночас, народний депутат України Ірина Геращенко написала у Фейсбук, що українська делегація в ПАРЄ обурена відсутністю в щорічній доповіді Генсека РЄ  про права людини згадки про порушення прав людини в анексованому Криму і окупованому Донбасі.

За її словами, українські депутати вже готують листа з обуренням цією позицією.

“Сергій Соболєв задав спільне від нашої української делегації питання Генсеку РЄ Т. Янгланду: як так трапилося, що в щорічній доповіді Генсека про права людини на 104 сторінках немає жодного слова про порушення фундаментальних прав людини в анексованому Криму і окупованому Донбасі, жодної згадки про тортури і арешти кримських татар , заручників, порушення права на життя, свободу слова, безпеку”, – зауважила вона.

За її словами, Ягланд відповів, що в цю доповідь включається інформація, яка отримана від спеціальних моніторингових місій Ради Європи, а минулого року до Криму і Донбасу ніякі місії не допускалися.

“Виходить, що якщо РФ закрила від світу окуповані території- то відтепер РЄ мовчатиме про знущання над українцями і кримськими татарами? Просто ганьба. Наша делегація готує листа з обуренням цією позицією”, – зауважила Геращенко.

Нагадаємо, що Центр громадянських свобод і Євромайдан SOS підготували свої пропозиції щодо моніторингу дотримання прав людини в анексованому Росією Криму, на які варто звернути особливу увагу Раді Європи.

Делегація Ради Європи з чотирьох осіб на чолі зі швейцарським дипломатом, послом Жераром Штудманом перебувала в Криму з 25 по 31 січня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: