Парламент покращив законодавство для волонтерів

Дата: 06 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Депутати ухвалили законопроект, що прибирає зайві бюрократичні обмеження у волонтерській діяльності.

Як повідомляє Український незалежний центр політичних досліджень, Верховна Рада України проголосувала за законопроект №1408, що відповідає міжнародним практикам і надає свободу дій у правовому полі усім, хто хоче допомагати військовим, переселенцям та іншим.

Основними революційними змінами цього законопроекту є: 

 – скасування обов’язкового обтяження волонтерів у вигляді страхування;

– скасування бюрократичної процедури обов’язковості укладання договору з волонтерами;

– скасування дискримінаційної заборони займатись волонтерством школярам;

Старе законодавство щодо волонтерства писалось під Евро-2012. Воно не відповідало ні європейським стандартам, ні реаліям волонтерського руху в Україні, ні навіть самому духу допомоги іншим. З точки зору старого закону, в Україні лише 112 організацій могли залучати до своєї діяльності волонтерів, а власне волонтером могла рахуватись тільки людина, яка має відповідний договір з цією організацією. Всі розуміли, що це абсурд, але не реалізовувались кроки, щоб прибрати цей абсурд“, – зазначила експерт Українського незалежного центру політичних досліджень Анастасія Шимчук

Таке рішення парламенту спростить життя ініціативним групам,  що надають термінову допомогу в зоні АТО, пораненим, військовослужбовцям, сім’ям загиблих, внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям похилого віку та іншим категоріям, які потребують соціальної підтримки.

Команда проекту USAID “Громадяни в дії”, який реалізує УНЦПД, дякує всім членам громадської коаліції, які долучились до адвокаційної кампанії по захисту законопроекту №1408.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: