Рада ЄС дала зелене світло на безвіз з Україною, але з умовою

Дата: 18 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Комітет постійних представників країн ЄС (Coreper) від імені Ради ЄС домовився 17 листопада щодо позиції на переговорах із лібералізації візового режиму для України, йдеться в поширеному в Брюсселі комюніке ради.

“17 листопада Комітет постійних представників погодив від імені Ради (Європейського Союзу – ІФ) позицію для переговорів щодо лібералізації візового режиму для України”, – йдеться в повідомленні Ради ЄС, передає Інтерфакс-Україна.

Комітет підтвердив пропозицію Європейської Комісії надати безвізовий режим для громадян України під час поїздок до ЄС на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.

Крім того, Рада ЄС вважає, що лібералізація візового режиму для України має відбутися одночасно з набуттям чинності новим механізмом призупинення безвізового режиму ЄС із третіми країнами.

“Рада вважає, що лібералізація візового режиму для України має відбутися одночасно з набуттям чинності новим механізмом його призупинення”, – наголошується в документі.

На підставі цього мандата керівництво Ради розпочне переговори з Європейським парламентом.

“Даючи сьогодні зелене світло, Рада продемонструвала свою прихильність безвізовому режиму для громадян України, беручи до уваги, що всі вимоги було виконано. Реформи, що заслуговують на довіру, – це правильний шлях, і його слід заохочувати. Я також радий, що наше рішення дасть позитивний сигнал напередодні саміту Україна-ЄС 24 листопада”, – зазначив голова Комітету постійних представників, постійний представник Словаччини в ЄС Петер Яворчик.

Таким чином, усупереч сподіванням Києва, до саміту з ЄС Україна отримала тільки черговий формальний крок до безвізового режиму до країн “шенгенської зони” без жодного натяку, коли він може бути схвалений остаточно і запроваджений, зазначає Радіо Свобода.

Зокрема, таке саме рішення щодо Грузії, як нині щодо України, Комітет постійних представників ухвалив ще у вересні, але відтоді справа з безвізовим режимом для Тбілісі не просунулася далі.

У Києві до останнього моменту сподівалися, що до 24 листопада, коли має відбутися саміт Україна – ЄС, могло бути ухвалене вже й саме рішення схвалити візову лібералізацію для України. У такому разі, як припускали, безвізовий режим міг би фактично запрацювати від початку 2017 року чи принаймні в першій чверті наступного року. Останніми днями в Києві вже почали говорити, що чекають на схвалення візової лібералізації хоча б до кінця цього року.

Водночас, народний депутат Володимир Ар’єв зазначає, що ЄС поставив введення безвізового режиму для українців у залежність від умови, якої не було в двосторонньому меморандумі.

“Гарна новина: процес іде. Неприємна – йде не так, як планувалося”, – зазначив депутат. За його словами, бюрократична система ЄС дуже громіздка, і зараз Євросоюз визначає, яка саме організація відповідатиме за припинення безвізового режиму.

“Але надійні партнери так не роблять – теми призупинення у двосторонньому меморандумі не було. Проте ми розуміємо що це потрібно Євросоюзу внаслідок страхів громадян ЄС від нової реальності: міграційної кризи, яка у Великій Британії вилилася у Brexit”, – написав Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

“Варто також взяти до уваги, що знадобиться ще 2—3 місяці для запуску механізму. Це означає, що українці зможуть їздити до Європи без віз не раніше березня—лютого”, – пише ТСН.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: