Рада безпеки ООН підтримала мінські домовленості

Дата: 18 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Члени Ради безпеки ООН ввечері 16 лютого одноголосно ухвалили резолюцію, у якій висловлюється підтримка мінським домовленостям для врегулювання конфлікту на сході України.

У резолюції зазначено, що усі сторони конфлікту повинні імплементувати мінські домовленості, повідомляє “Українська правда” з посиланням на Interfax.ru.

Члени РБ ООН висловили стурбованість подіями на сході України та закликали дотримуватися суверенітету і територіальної цілісності. Наголошено, що конфлікт має бути вирішено лише мирним шляхом.

Заступник голови адміністрації президента України Валерій Чалий наголосив, що текст резолюції не ініційований Росією, це вже спільний текст, підтриманий усіма членами Радбезу, включно з США, Британією і Францією, враховуючи позицію Німеччини.

Те, що в документі немає прямого посилання на мінські угоди від 5 вересня (протокол) та 19 вересня (меморандум), всі сторони, які підтримали ці тези, мають на увазі, що попередні мінські домовленості не відмінені. Більше того, вони мають бути належним чином імплементовані“, – сказав Чалий.

Він вважає важливим, що в ухваленому тексті резолюції є посилання на резолюцію 2166, де згадуються терористи, які збили літак Малайзійських авіаліній. Це, а також згадування про суверенітет, незалежність і територіальну цілісність Чалий вважає ознакою повної підтримки, що, на його думку, “можна читати як те, що питання Криму не забуто“.

Нагадаємо, голова представництва України при Організації Об’єднаних Націй Юрій Сергеєв, виступаючи на засіданні Радбезу ООН у вівторок, закликав Росію не втручатися у внутрішні справи України з приводу конституції та налагодження діалогу з українськими громадянами. Він також згадав про Крим: Те, що сьогодні було названо “возз’єднанням” Криму, в міжнародному праві називається: окупація, анексія в результаті агресії! Крапка. Ми про це будемо ще говорити“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter