Рада ООН з прав людини ухвалила план дій щодо боротьби з дезінформацією

Дата: 02 Квітня 2022
A+ A- Підписатися
1 квітня на 49-му засіданні Ради ООН з прав людини держави-члени ухвалили план дій щодо боротьби з дезінформацією та мовою ворожнечі.
 
Про це повідомляє Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.
 
Фото з відкритих джерел

“Офіційно запропонований Україною, Японією, Латвією, Литвою, Польщею, Великою Британією і США проєкт резолюції A/HRC/49/L.31 Rev.1 “Роль держав у протидії негативному впливу дезінформації на здійснення та реалізацію прав людин”, представлений на Женевському форумі, наголошує на головній ролі урядів у протидії поширенню фальшивих наративів”, – ідеться у повідомленні.

Як зазначається, документ акцентує на тому, що “навмисне створення та поширення неправдивої або маніпулятивної інформації, призначеної для введення в оману аудиторії з метою заподіяння шкоди в особистих або політичних чи фінансових цілях“, дедалі більше зростає, і це негативно впливає на здійснення й реалізацію прав людини.

Водночас зауважується, що дезінформація не нове явище, але сучасні цифрові інструменти та платформи соціальних медіа створили передумови для масштабного поширення зловмисної неправдивої інформації, до моменту появи можливості оскарження та видалення неправдивих фактів.

В Нацраді уточнили, що, на жаль, проєкт резолюції A/HRC/49/L.31 Rev.1 підтримали не всі країни. Зокрема, Китай відмовився голосувати, заявивши, що документ недостатньо враховує першопричини фейкових новин і роль правозахисних механізмів. Не підтримала резолюцію і Венесуела.

Тим часом Франція наполягала на тому, що дезінформація дедалі частіше використовується для нападу на правозахисників і журналістів, і закликала до більшої координації між державами для боротьби з нею. З цією тезою погодилася Індія.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: