Робота КПВВ на Донбасі значно прискорюється в присутності міжнародних місій – моніторинг

Дата: 06 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Основним зауваженням щодо роботи українських силових відомств, які забезпечують пропускні процедури на контрольно-пропускних пунктах (КПВВ), з боку українських правозахисників є штучне гальмування пропускних процедур співробітниками КПВВ.

Про це в коментарі Центру інформації про права людини заявила представниця моніторингової місії Харківської правозахисної групи Яна Смілянська.

За її словами, моніторами засвідчено, що швидкість пропускних процедур значно зростає в ті моменти, коли на КПВВ приїжджають різні міжнародні місії, ОБСЄ, наприклад.

“Контрольно-пропускні пункти в’їзду виїзду через два з половиною роки від початку збройного конфлікту на сході України, залишаються одними з найбільш проблемних місць для мирних жителів”, – зазначає Смілянська.

За її словами, завантаженість усіх КПВВ свідчить про те, що механізм процедури переходу через лінію розмежування з моменту прийняття тієї самої “415-ї постанови”, що регламентує ці питання, і прийнятого СБУ в червні 2015 року, себе повністю вичерпав і не враховує реальної пропускного навантаження на КПВВ, тому питання про необхідність спрощення процедур і прискорення часу перетину громадянами КПВВ постає зараз вкрай гостро.

Станично-Луганський перехід у цьому сенсі входить до числа найпроблемніших, оскільки, щоб пройти лінію розмежування, громадяни України повинні відстояти чергу 4–5 годин і більше.

“Результати моніторингових досліджень роботи КПВВ показують, що оптимальні умови щодо пропускних можливостей реалізовані лише на КПВВ “Гнутове”. Це єдиний, мабуть, майже ідеальний приклад того, як повинні працювати пункти пропуску”, – говорить Смілянська.

Крім того, за її словами, у бесіді з громадянами в черзі на КПВВ “Станиця Луганська” монітори отримали відомості про те, що люди нерідко стикаються з грубістю і некоректним ставленням до мирних громадян з боку українських військових і представників силових відомств.

“Звичайно, дуже хотілося б, щоб наші українські військові, які оберігають територіальні інтереси України на Донбасі, не забували про те, що кожен захисник України повинен бути зразком честі і коректності, тим більше для тих людей, які стали мимовільними заручниками ситуації”, – говорить Смілянська.

Також за її словами, гостро стоїть питання про відновлення регулярних контрольованих пасажироперевезень. Це значно знизить негативне сприйняття загальної концепції поведінки держструктур щодо громадян, які змушені перетинати лінію розмежування.

Нагадаємо, згідно з аналітичним звітом Харківської правозахисної групи в Луганській області здійснює пропускні процедури тільки один КПВВ через лінію розмежування у Станиці Луганській, що спричиняє низку порушень прав людини.

У ХПГ зазначають, що, незважаючи на постійні черги, прийом документів на КПВВ найчастіше, здійснюють через одне вікно.

У середньому проходження пропускних процедур, з моменту заняття черги до моменту проходу на блок-пост так званої “ЛНР”, займає від 2 до 5 годин.

Крім того, після проходження коридору КПВВ (1,2 км) громадяни переходять на “нульову територію”, де кожен раз мають спускатися дерев’яними сходами через зруйнований проліт мосту.

Усього за добу через КПВВ “Станиця Луганська” перетинають лінію розмежування (ЛР) від 3-х до 5 тисяч громадян.

Також через те, що КПВВ “Станиця Луганська” – єдиний пункт пропуску в Луганській області, більшості громадян доводиться їхати близько 130 км з Сєвєродонецька, де можна отримати адмінпослуги, до Станиці Луганської, щоб пішки перетнути ЛР.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: