Путін спростив набуття російського громадянства для дітей-сиріт з України

Дата: 30 Травня 2022
A+ A- Підписатися

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про набуття в спрощеному порядку російського громадянства дітьми-сиротами з України, зокрема тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. 

Документ оприлюднили на офіційному порталі правової інформації Росії. 

“Встановити, що діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків, недієздатні особи, які є громадянами “Донецької Народної Республіки”, “Луганської Народної Республіки” або України, набувають громадянства Російської Федерації в спрощеному порядку”, – йдеться в указі. 

Таке рішення є частиною насильницької русифікації мешканців окупованих територій, зокрема дітей. Водночас також у майбутньому дозволить росіянам усиновлювати українських сиріт, оскільки раніше законодавство РФ забороняло усиновлення дітей без російського громадянства.  

Просити громадянства РФ для українських дітей зможуть:

  • Опікун дитини або її піклувальник, які є громадянами РФ, України чи мешканцями окупованих районів Донецької та Луганської областей. Єдиним винятком є ситуація, якщо опікуна дитині призначили тимчасово за спільною заявою батьків, бо ті протягом певного періоду не можуть виконувати свої обов’язки. 
  • Керівник організації для дітей-сиріт та дітей, що залишилися без піклування батьків, яка розташована на території ОРДЛО, Запорізької або Херсонської області, якщо дитина поміщена під нагляд в таку організацію. Винятком є випадок, коли дитину помістили в “організацію” тимчасово, поки батьки, усиновителі, опікун або піклувальник з поважних причин не можуть виконувати свої обов’язки.
  • Керівник органу опіки та піклування, який “виконує обов’язки опікуна або піклувальника” щодо дитини. 

“Опікуни” чи “організації” зможуть вимагати громадянства Росії для дітей, які перебувають на території тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.  

Раніше, 25 травня, набув чинності указ Путіна про спрощене приймання в громадянство Росії мешканців окупованих територій Херсонської та Запорізької областей України. 

На початку березня Володимир Путін закликав внести до російського законодавства зміни, щоб сиріт з ОРДЛО, які не є громадянами РФ, могли усиновлювати росіяни. Незадовго до початку повномасштабного вторгнення в Україну їх фактично почали викрадати під виглядом евакуації з окупованих територій Донбасу.

За інформацією Омбудсмана Людмили Денісової, станом на початок травня лише з інтернатів та дитбудинків окупованих Луганської та Донецької областей до Росії вивезли понад 2 тисячі дітей-сиріт, дітей без статусу, дітей, позбавлених батьківського піклування. Деяких з них уже готують до всиновлення. Денісова назвала це геноцидом українського народу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter