Путін посилив відповідальність за розкриття особистих даних силовиків і їхніх близьких

Дата: 13 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Володимир Путін підписав поправки до Кримінального кодексу РФ, що передбачають штрафи й арешт за розкриття особистих даних силовиків і їхніх близьких. Покаранням для порушників може стати тюремне ув’язнення, домашній арешт, примусові роботи або штрафи у розмірі заробітної плати за термін до 18 місяців.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Володимир Путін

Цей крок може призвести до подальшого стримування зусиль із викриття корупції або притягнення до відповідальності російських чиновників.

Штрафуватимуть осіб, яким були довірені такі відомості або вони стали відомі у зв’язку з їхньою службовою діяльністю.

Путін також підписав внесення змін до Кодексу про адміністративну відповідальність про підвищення штрафів у понад 10 разів за розголошення інформації обмеженого доступу. Штрафи за розголошення таких даних збільшуються до 5-10 тисяч рублів для громадян (раніше вони становили від 500 до 1 тисячі рублів) і до 40-50 тисяч рублів для посадових осіб (раніше були від 4 тисяч до 5 тисяч рублів). Штраф для юридичних осіб становитиме від 100 тисяч до 200 тисяч рублів.

Незаконні збір, передача, поширення та доступ до персональних даних суддів, прокурорів, слідчих, працівників органів внутрішніх справ і низки силових відомств у зв’язку з виконанням ними професійного або громадського обов’язку, а також доступ до даних їхніх близьких призведуть до штрафу для громадян від 20 тисяч до 40 тисяч рублів. Для посадових осіб штраф складе від 50 тисяч до 100 тисяч рублів із можливою дискваліфікацією на термін до трьох років, для індивідуальних підприємців – від 100 тисяч до 200 тисяч рублів, для юридичних осіб – від 200 тисяч до 300 тисяч рублів.

Держдума Росії раніше схвалила законопроєкт про заборону розголошувати відомості про оперативно-розшукову діяльність і приватне життя, в тому числі дані про майно співробітників правоохоронних, контрольних органів і військовослужбовців. Законопроєкт пропонує запровадити таку заборону “незалежно від наявності безпосередньої загрози їхній безпеці”.

Як повідомляє телеканал “Настоящее время”, Росреєстр уже вносив зміни в інформацію про нерухомість, яка належить російським чиновникам. Так, сини генпрокурора Росії Юрія ЧайкиАртем і Ігор, перетворилися в документах Росреєстру в абревіатури ЛСДУ3 і ЙФЯУ9, а президент Росії Володимир Путін – в Ігоря Сергеєва-Градського. Даними інформаційної системи Росреєстру в своїй роботі користуються журналісти. Виписки з цієї ж інформаційної системи публікує Фонд боротьби з корупцією Олексія Навального, коли пише про дорогу нерухомість фігурантів своїх розслідувань.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: