Прикордонники забороняють в’їзд до окупованого Криму українцям із непогашеними кредитами та аліментами – УГСПЛ

Дата: 20 Лютого 2020
A+ A- Підписатися
Прикордонники відмовляють українцям, у яких є фінансові зобов’язання, у в’їзді до тимчасово окупованого Криму. 
 
Паспортний контроль на КПВВ “Чонгар”

Про це виданню ZMINA розповів юрист приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в Херсоні Віктор Вуйка.

“Останніми роками громадянам відмовляють у в’їзді до тимчасово окупованого Криму через фінансові зобов’язання – кредит чи аліменти. До окупації суд ухвалив відповідне рішення, інформація про це потрапляє в оперативну базу Держприкордонслужби, і коли людина в’їжджає в Крим, то їй виносять письмове рішення про заборону в’їзду на тимчасово окуповану територію”, – каже правозахисник.
 
Приймальна УСПЛ в Херсоні супроводжувала п’ять таких справ, однак Віктор Вуйка переконаний, що таких випадків більше і це системна проблема. 
 
За його словами, кримчани дізнаються про виконавче провадження лише під час в’їзду до Криму. 
 
“Людина може спокійно виїхати з півострова, зробити собі, наприклад, паспорт, отримувати інші адмінпослуги, але назад додому вона не заїде. Як вона може виконати рішення, якщо вона не може додому потрапити? Це призводить до того, що людина, яка не має житла на материковій Україні, лишаться сам на сам із проблемою. У неї немає коштів на наступні дні”, – розповів він. 
 
Віктор Вуйка

Окрім цього, він звертає увагу: щоб виконати виконавче провадження, кримчани мають відновити його на материковій Україні. 

“Я сумніваюсь, що Україні з окупованої території передали виконавчі провадження, ініційовані до окупації. Стягувач не звертається до виконавчих служб за відновленням провадження. Тягар поновлення провадження за законодавством лягає на боржника”, – розповів правозахисник.
 
Оскільки прикордонники не повідомляють кримчан причину заборони, то люди письмово звертаються спочатку до Головного центру обробки інформації Держприкордонслужби в Києві з проханням повідомити про ухвалу, якою заборонили в’їзд. Після цього, за словами Віктора Вуйка, людина їде до управління юстиції в Херсоні, де пише заяву про відновлення провадження. Далі вона закриває фінансове зобов’язання, і лише після цього їй скасують заборону. 
 
Юрист вважає, що потрібно скасувати п. 10.38 Порядку про в’їзд на тимчасово окуповану територію та виїзд із неї як такий, що є дискримінаційним. Він наголошує, цей пункт є неконституційним і не відповідає закону про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території та закону про створення зони вільної економічної зони “Крим”.
 
“Цей пункт міститься в нормативно-правовому акті, а не в законі. За Конституцією свобода пересування має регулюватися виключно законами, а не нормативно-правовими актами. Разом з тим законодавство розрізняє правові дефініції як контрольний пункт в’їзду на тимчасово окуповану територію та пункт пропуску через державний кордон”, – пояснює Віктор Вуйка. 
 
Як повідомляє кореспондент видання ZMINA, питання про таке дискримінаційне положення щодо громадян України правозахисники порушували під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради з прав людини на Херсонщині 11 лютого. Однак комітет не ухвалив відповідної рекомендації. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: