Провайдери так званої “ЛНР” блокують найбільшу кількість українських сайтів – дослідження

Дата: 21 Травня 2019
A+ A- Підписатися

На окупованій частині Донбасу найбільше українські сайти блокують інтернет-провайдери так званої “ЛНР”.

Таких висновків дійшли експерти “Лабораторії цифрової безпеки”, які проводили дослідження інтернет-блокувань у березні поточного року в окупованому Донецьку, Луганську, Сніжному та Торезі.

Загалом у межах дослідження протестовано 162 сайти, серед яких переважно українські новинні ресурси. Виявилось, що найбільшу кількість українських сайтів блокують три провайдери так званої “ЛНР”: “Магеал”, “Луганские домашние сети” і “Луганет” закривають користувачам доступ до 132, 124 та 111 ресурсів відповідно. Усі інші провайдери блокують вп’ятеро менше сайтів (приблизно 20–30).

“В ОРДЛО найбільш поширене блокування сайту 62.ua. Доступ до нього закривали всі дев’ять протестованих провайдерів. Новинні сайти “Новости Донбасса”, ”Цензор.нет”, “Обозреватель”, “Радіо Свобода”, “Сегодня”, “Остров” блокують усі провайдери, окрім “Луганету” і “Оріона”, – розповідають дослідники. 

Водночас експерти зауважують, що два інтернет-провайдери в так званій “ДНР” узагалі не блокують українських сайтів. 

Як відомо, дослідження показали, що на підконтрольній Україні території 20 провайдерів не блокують і половини заборонених РНБО сайтів. Менше 15 провайдерів, наприклад, не обмежують доступу до сайтів окупаційної влади Криму, платформи WebMoney, сайту так званих “Министерства транспорта ДНР”, “Министерства здравоохранения ДНР та “Совета министров ЛНР”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: