Проти фейсбука подали позов через імовірне шпигування за допомогою відеокамери телефона

Дата: 21 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

У США проти компанії “Фейсбук” позиваються через імовірне шпигування за користувачами додатка “Інстаграм” за допомогою відеокамери телефона.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

Позов до федерального суду Сан-Франциско 17 вересня подала жителька Нью-Джерсі Британі Кондиті. Вона вважає, що компанія свідомо використовувала камеру мобільного пристрою, коли люди користувались інстаграмом, “щоб збирати вигідну та цінну інформацію про своїх користувачів, до якої компанія не могла отримати доступ в інший спосіб”.

“Отримавши надзвичайно приватні та інтимні персональні дані про своїх користувачів, зокрема в їхніх приватних помешканнях, він (фейсбук. – Ред.) спроможний збільшити свої прибутки від реклами, націлюючись на потреби користувачів більше, ніж будь-коли. Наприклад, може в реальному часі бачити, як користувачі реагують на рекламні повідомлення в інстаграмі, що забезпечує їх надзвичайно цінною інформацією для своїх рекламодавців”, – йдеться в позові. 

Улітку компанія “Фейсбук” відкинула такі звинувачення і переклала провину на несправність у системі, яку вона наразі виправляє. У компанії заявили, що через несправність користувачі отримували неправдиві повідомлення про те, що інстаграм користується камерою iPhone.

Інший позов проти фейсбука цього літа подали через використання технології розпізнавання обличчя, щоб нелегально збирати біометричні дані. У межах мирової угоди компанія запропонувала позовнику 650 мільйонів доларів мирових.

Інформацію про новий позов компанія “Фейсбук” поки не прокоментувала.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: