Проти українського активіста Балуха у Криму відкрили нову кримінальну справу

Дата: 29 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Cлідчий комітет Росії 22 серпня порушив нову кримінальну справу проти засудженого в Криму проукраїнського активіста Володимира Балуха за частиною 1 статті 318 Кримінального кодексу Росії (застосування насильства відносно представника влади).

Як повідомляє Кримська правозахисна група, справа відкрита за скаргою начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченка.

У документі, який мають правозахисники, сказано, що Володимир Балух 11 серпня під час ранкового огляду камер ізолятора в коридорі вдарив ліктем у живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого ув’язнений зайшов до камери №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ізолятора по правій руці.

За інформацією захисту Балуха, Ткаченко сам напав на ув’язненого, вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео.

На початку серпня адвокат Володимира Балуха подав скаргу на дії начальника ізолятора в селищі Роздольне Валерія Ткаченка за застосування сили до ув’язненого.

У квітні українець Володимир Балух заявляв про дискримінацію за етнічною ознакою з боку Ткаченка в Роздольному.

Як відомо, підконтрольний Кремлю Роздольненський суд анексованого Криму 4 серпня виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху – 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також призначив штраф у розмірі 10 тисяч рублів. Захист має намір оскаржити винесений вирок.

Українські правозахисники подали до Європейського суду з прав людини дві скарги з приводу переслідування українського активіста Володимира Балуха, якого засудили в анексованому Криму.

Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест у зв’язку з винесенням підконтрольним Кремлю кримським судом вироку у справі громадянина України Володимира Балуха і вимагає припинити його переслідування.

ФСБ затримала Володимира Балуха 8 грудня 2016 року. Співробітники ФСБ заявили, що на горищі будинку, де живе Володимир Балух, виявили 90 патронів і кілька тротилових шашок.

Підконтрольна Кремлю влада Криму вимагала від Володимира Балуха зняти встановлену на стіні його будинку табличку “Вулиця Героїв Небесної сотні, 18”.

Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через розміщену на стіні табличку і прапор України на подвір’ї його будинку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter