Проросійських бойовиків закликають звільнити журналістку Марію Варфоломєєву

Дата: 21 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Міжнародна та Європейська Федерації журналістів (МФЖ і ЄФЖ) закликають звільнити українську журналістку Марію Варфоломєєву, яка понад рік перебуває у полоні проросійських бойовиків на Луганщині.

Про це повідомляє прес-служба Національної медіа-профспілки України (НМПУ).

Журналістка, яка працює на місцевий сайт новин “Вільний репортер” та для різних національних ЗМІ, перебуває у полоні з 9 січня 2015 року в Луганську. Її затримали під час фотографування житлового будинку в Луганську. В так званій “ЛНР” її звинувачують у шпигунстві на користь українського націоналістичного руху (Правий сектор) і погрожують 15-річним тюремним ув’язненням.

Міжнародна та Європейська Федерації Журналістів, які представляють близько 600 тисяч журналістів в усьому світі, закликають до негайного звільнення Марії Варфоломєєвої.

“Це абсолютно незаконно, коли учасники конфлікту тримають в полоні журналіста, який працює воєнним репортером, – сказав президент МФЖ Джим Бумела. – Звинувачення у шпигунстві виглядає як проста спроба залякування журналістів, які лише намагаються висвітлювати конфлікт. Ми наполегливо звертаємось до міжнародних організацій закликати представників самопроголошеної ЛНР до негайного звільнення журналістки”.

“Залякування і затримання журналістів у східній Україні є неприйнятними. ЄФЖ вважає неприпустимим перешкоджання журналістам виконувати свої професійні обов’язки. Ми закликаємо до негайного звільнення всіх затриманих працівників ЗМІ в регіоні”, – заявив президент ЄФЖ Могенс Бліхер Б’єрегард.

Згідно з повідомленням, обидві федерації представлять випадок Марії Варфоломєєвої до Платформи для сприяння захисту журналістики та безпеки журналістів Ради Європи.

Як відомо, раніше МФЖ та ЄФЖ, Національна спілка журналістів України (НСЖУ), НМПУ і Спілка журналістів Росії (СЖР) закликали бойовиків так званої “ЛНР” поважати протокол 1 статті 79 Женевської конвенції, нагадавши, що журналісти не є частиною збройних сил в конфлікті, і що вони повинні бути захищені як цивільні люди.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter