ПРООН допоможе владі та бізнесу працевлаштувати переселенців

Дата: 25 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Для співфінансування роботодавець має забезпечити щонайменше 5 робочих місць для переселенців та мешканців Донецької і Луганської областей.

Програма розвитку ООН в Україні почала прийом попередніх заявок від місцевих органів влади, підприємств, організацій та установ державної чи приватної форми власності, ФОП, громадських організацій щодо створення робочих місць для внутрішньо переміщених осіб в Україні, а також для місцевого населення Донецької та Луганської областей.

Мова йде про створення як тимчасових, так і постійних робочих місць, також буде розглянуто ініціативи зі створення дистанційних робочих місць для тих, хто мешкає в місцях компактного проживання, віддалених від населених пунктів або від роботодавця.

Внаслідок конфлікту на сході України більше мільйона людей були вимушені залишити свої домівки та шукати притулку в інших регіонах країни. Допомога внутрішньо-переміщеним особам  та відновлення на Донбасі – один із пріоритетів для Програми розвитку ООН. Значну фінансову підтримку нам у цьому надає Уряд Японії“, – зазначила Заступник Постійного Представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіча.

Програма співфінасування робочих місць діятиме у регіонах, де переселенців найбільше – у Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Донецькій, Луганській, Київській областях та Києві. Для втілення проекту ПРООН залучено понад 2 млн. доларів, завдяки чому від 1000 до 3000 людей зможуть отримати постійну або тимчасову роботу. 

Організація, яка хоче подати заявку на співфінансування, має забезпечити щонайменше 5 робочих місць та взяти на себе 33% витрат на зарплату, придбання обладнання чи інструментів. При цьому до витрат на створення робочих місць не належатимуть витраті на оренду чи придбання приміщень, придбання витратних матеріалів та сировини.

Рівень зарплати не має бути нижчим, ніж за аналогічні види робіт на цьому підприємстві, а у разі звільнення внутрішньо переміщеної особи на її місце мають взяти особу з цієї ж категорії. Створене постійне робоче місце має бути збережене для переселенців протягом року.  

Перевага надаватиметься пропозиціям, які передбачатимуть більшу частку співфінансування з боку заявника та створення більшої кількості робочих місць порівняно з іншими пропозиціями, а також регіонам, де склалася критична ситуація на ринку праці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: