Прокуратура визнала законними слова Кадирова про спалення будинків

Дата: 05 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Прокуратура російської республіки Чечня не знайшла нічого незаконного у висловлюваннях Рамзана Кадирова про виселення родичів бойовиків і спалення їхніх будинків.

Як пише “Радіо Свобода“, про це йдеться у відповіді відомства, яку на своє звернення отримав член Ради з прав людини при президенті Росії Ігор Каляпін. У ній зазначається, що Кадиров не закликав до скоєння злочинів, а лише висловив думку “про негативні наслідки, які можуть настати стосовно родичів бойовиків”.

Раніше голова російського комітету проти тортур Ігор Каляпін написав заяву в прокуратуру і Слідчий комітет Росії з проханням перевірити слова Кадирова. Кадиров звинуватив Каляпіна у фінансуванні бойовиків, а 13 грудня офіс правозахисників в Грозному згорів. Правозахисники впевнені, що його підпалили.

Після нападу бойовиків на Грозний 4 грудня загинуло 14 поліцейських, 36 поранено, 11 бойовиків було вбито. Тоді Кадиров пообіцяв, що родичів бойовиків виселять з Чечні, а їхні будинки знищать. “Я офіційно заявляю, що настав кінець часу, коли говорили, що батьки не відповідають за вчинки синів чи дочок. У Чечні будуть відповідати!“, – написав Кадиров у своєму акаунті в Instagram.

Після цього правозахисники зафіксували кілька підпалів будинків у чеченських селах.

Президент Росії під час прес-конференції, відповідаючи на питання про правомірність таких висловлювань і можливості досудових розправ в Чечні, сказав, що голова Чечні “зробив певні емоційні заяви“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: