Прокуратура розслідує 9 справ про участь неповнолітніх у збройних формуваннях

Дата: 12 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

На Донеччині за співпрацю з незаконними збройними формуваннями засудили 8 підлітків.

Ще 9 справ про участь підлітків у незаконних збройних формуваннях зараз перебувають у провадженні, сказано у повідомленні прес-служби Генпрокуратури. 

“Здійснюючи свої умисні протиправні дії в складі збройних формувань, вони систематично виконували покладені на них обов’язки щодо протидії та перешкоджання виконанню службових обов’язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями Збройних сил України, задіяними у проведенні антитерористичної операції. Окрім цього неповнолітні охороняли захоплені бойовиками будівлі та прилеглі до них територій, чергували на блок-постах“, – пояснили у прокуратурі. 

“Слід зазначити, що більшість з цих підлітків добровільно вийшли з незаконних збройних формувань, з’явилися до правоохоронних органів із зізнанням, щиро розкаялися та активно сприяли розкриттю злочинів. За таких обставин вони можуть бути звільнені судами від кримінальної відповідальності”, – додали у відомстві. 

Нагадаємо, Україна ратифікувала Факультативний протокол до Європейської конвенції з прав дитини (щодо участі дітей у збройних конфліктах). Відповідно до ст.4 цієї конвенції, “збройні групи, відмінні від збройних сил держави, за жодних обставин не повинні вербувати або використовувати у військових діях осіб, які не досягли 18-річного віку”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter