Прокуратура оприлюднила відео побиття ув’язнених в Одеському СІЗО і відкрила низку проваджень

Дата: 22 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Прокуратура Одеської області розслідує факти службової недбалості співробітників Одеського СІЗО, через яке сталось вбивство співробітниці ізолятора. 

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомила прес-секретарка Генпрокурора Лариса Сарган. 

Вона також повідомила, що прокуратура також виявила факти нелюдського поводження з утриманими відразу після того, як 17 серпня у 5 корпусі Одеського СІЗО виявили розчленоване тіло молодшого інспектора відділу режиму і охорони Олени Порошенко. У прокуратурі розпочали розслідування за фактом перевищення службових повноважень.

“У ході подальшого слідства встановлено кричущі факти поводження з арештантами зі сторони працівників пенітенціарної установи. У зв’язку із цим, прокуратура змінила правову кваліфікацію на катування, за що передбачено 10 років ув’язнення”, – повідомляє Лариса Сарган.

“Встановлено вибіркове ставлення працівників установи до деяких утриманих, надання їм преференцій. Так, після вбивства співробітника СІЗО обшуки та “наведення порядків” проводилося не в усіх камерах та навіть не в усіх корпусах. До деяких місць утримання арештантів взагалі не заходили та не перевіряли дотримання режимних вимог”, – повідомляє прес-секретарка.

Вона зауважує, що тюремна документація, яку вивчили слідчі прокуратури, говорить про проведення обшуків і необхідних заходів у всіх камерах. Через це слідчі почали розслідувати факт службового підроблення.

Повідомляється, що слідчі прокуратури продовжують обшуки у приміщеннях Одеського СІЗО та управлінні пенітенціарної установи.

Лариса Сарган

“Прокуратура Одеської області неодноразово наголошувала на порушеннях умов утримання засуджених, утриманих, їх базових конституційних прав на території регіону. Лише за 2017 рік на порушення вимог Закону в Одеському та Ізмаїльському СІЗО прокуратура внесла 30 документів реагування”, – повідомляє Лариса Сарган.

Вона переконана, що пенітенціарна система давно потребує кардинальних змін та перезавантаження у демократичному напрямку.

“Вбивство дівчини та катування утриманих – цьому жахливий приклад. Про що взагалі може йти мова, коли на стінах пенітенціарної установи висить такий яскравий приклад тоталітарного режиму як портрет Фелікса Дзержинського. За виявленим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 КК України (поширення представником влади комуністичної, нацистської символіки, пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного, тоталітарних режимів)”, — підсумовує Лариса Сарган.

Напередодні у Міністерстві юстиції поскаржились на недофінансування як один з факторів, який призвів до вбивства співробітниці Одеського СІЗО.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ – Тетяна Курманова: Убивство в СІЗО: Тривожний сигнал для української пенітенціарки

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: