Прокат документального фільму “Іван і Марта” про подружжя Дзюбів можуть відновити наступного тижня – “Детектор медіа”

Дата: 05 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Фільм режисера Сергія Буковського “Іван і Марта” про письменника та дисидента Івана Дзюбу та його дружину Марту можуть відновити у національному прокаті вже наступного тижня, однак покажуть у значно меншій кількості кінотеатрів, ніж планувалося.

Таке припущення зробив засновник компанії-дистрибютора KyivMusicFilm Кирило Марікуца в коментарі “Детектору медіа”.

Іван і Марта Дзюби. Джерело: сайт Сергія Буковського

Фільм вийшов у прокат 2 листопада, але вже наступного дня компанія-дистрибютор KyivMusicFilm повідомила, що показ стрічки у кінотеатрах відкладений на деякий час “через невирішені питання продюсерів з Держкіно”. В чому саме полягають ці питання, не уточнили.

Журналісти “Детектора медіа” звернулися до KyivMusicFilm із запитом, зокрема про те, з яких причин припинили показ, хто є його ініціатором та коли фільм “Іван і Марта” можуть повернути до кінотеатрів.

У відповідь редакція отримала офіційний лист від Марікуци, в якому наголошується, що компанія як дистрибʼютор працює вже з готовим фільмом і подає документи для отримання прокатного посвідчення.

“Ми це зробили та чекали на наказ щодо включення фільму у реєстр, паралельно займались промоцією стрічки та організацією премʼєри. В останній момент стало зрозуміло, що фільм з юридичної точки зору не готовий. Без урегулювання юридичних аспектів з Держкіно не можуть включити стрічку до реєстру фільмів, без цього кінотеатри не мають права демонструвати фільм”, – уточнили в листі.

Дізнались вони про це у день старту прокату — четвер, 2 листопада. Раніше подібних труднощів не виникало, наголосили в компанії.

Прогнози щодо того, коли фільм повернеться до кінотеатрів, залежить від врегулювання вказаного питання.

“За оптимістичними прогнозами — наступного тижня. Але, на жаль, стрічка буде доступна у значно меншій кількості кінотеатрів, ніж планувалось, оскільки розклад релізів формується завчасно, і у кінотеатрах вже фізично може не бути сеансів для фільму”, — йдеться у відповіді Марікуци.

У відповіді продюсерки стрічки Оксани Іванюк на запит “ДМ” з проханням пояснити причини відкладення показів стрічки йдеться про таке: «Тривають стандартні процедури оформлення документів з Держкіно. Усі сторони роблять все можливе для того, щоб фільм якомога швидше побачили глядачі. Зараз намагаємося розібратися з цією проблемою».

Дружина режисера Буковського, кіноредакторка Вікторія Бондар розповіла, що їм причини припинення показів також поки що не відомі. За словами продюсерів, Держкіно отримало всі необхідні документи.

“Чекаємо, щоб люди все ж переглянули цю стрічку про українських дисидентів. Ми вважаємо, що всі мають знати, хто боровся за те, щоб зараз ми мали нашу незалежність”, — сказала Бондар.

У “Детекторі медіа” уточнили, що також надіслали запит Держкіно з проханням прояснити ситуацію, відповіді поки що не отримали.

Нагадаємо, Іван Дзюба народився 26 липня 1931 року в селі Миколаївка Волноваського району на Донеччині. Він Герой України, академік НАН України, а свого часу очолював Міністерство культури та був головою Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

У 1973 році радянська влада засудила його до п’яти років ув’язнення та п’яти років заслання за працю “Інтернаціоналізм чи русифікація”.

Дзюба помер 22 листопада 2022 року, тож у фільмі показали його останнє інтерв’ю.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що в Україні відклали показ документальної стрічки про подружжя дисидента Івана та Марти Дзюбів через невирішені юридичні питання з продюсерами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter