Проблеми, пов’язані з наркотиками, розв’язують виключно силовими методами – омбудсмен

Дата: 01 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

У 2015 році у провадженні Уповноваженого ВР з прав людини перебувало 29 справ, пов’язаних з порушенням прав наркозалежних у правоохоронних органах.

Про це йдеться у щорічній доповіді омбудсмена.

Серед найпоширеніших проблем: порушення процесуальних прав під час затримання, незаконно зібрані докази, використання абстинентного синдрому (“ломки”) для отримання свідчень, незаконні затримання, протиправні вимоги, катування та насильство, відмова у надані медичної допомоги.

“Проблеми, пов’язані з вживанням наркотиків, розв’язуються виключно силовими методами, що негативно позначається на правах хворих людей, перешкоджає їх доступу до наркотичних лікарських засобів, зумовлює прояви стигматизації та дискримінації наркоспоживачів, перешкоджає боротьбі з поширенням ВІЛ-інфекції, СНІДу та інших супутніх хвороб, підміняє протидію наркозлочинності боротьбою із споживачами наркотиків”, – сказано у доповіді. 

Поширеною є практика проведення негласних слідчих дій без відкриття кримінального провадження (що заборонено законом). Правоохоронці проводять оперативні закупки в наркоспоживача (різновид негласних слідчих дій), і на цій підставі притягують його до відповідальності. Однак докази, зібрані незаконним шляхом, не можуть бути взяті до уваги судом.

За даними омбудсмена, в Тернополі з 11 випадків проведення оперативних закупок наркотиків 9 були незаконними.

У доповіді також зазначено, що правоохоронці часто вдаються до насильства, щоб отримати від наркозалежного зізнання у злочині. Іноді для цього використовують абстинентний синдром, який наступає через відсутність доступу до нарокотиків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: