У ДСНС дали поради, як українцям безпечно повернутися на щойно звільнені території

Дата: 13 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Українцям, які повертаються в деокуповані населені пункти, ДСНС наполегливо рекомендує, дочекатися дозволу від органів місцевої влади та перевірки місцевості піротехнічними підрозділами.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС.

Попередження про мінування. Харківщина. Фото: facebook.com/ICHDRR

На жаль, уже є безліч прикладів, коли ворог мінував житлові будинки, цивільні автомобілі та навіть тіла загиблих. Ми наполегливо рекомендуємо дочекатися дозволу від органів місцевої влади та перевірки місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС“, – йдеться в повідомленні.

У ДСНС дають поради, як безпечно повернутися додому після окупації:

  • Необхідно звернутися до місцевих органів влади, щоб отримати інформацію про обстеження вашого будинку та території навколо на наявність вибухонебезпечних предметів.
  • У разі відсутності такої інформації самостійно подати заявку на обстеження домівки спеціалістами ДСНС за номером 101 або у мобільному застосунку “Розмінування України”.
  • А також завантажити у смартфон додаток:

Android: https://bit.ly/3OeQwxg

Apple: https://apple.co/3HhV4B3

У відомстві додають, що після встановлення спеціальної мобільної програми та авторизації, користувачі зможуть повідомити саперів про ймовірну загрозу та в режимі онлайн слідкувати за обробкою заявки.

Нагадаємо, в Україні створили мобільний застосунок з мінної безпеки MineFree. Він дозволяє користувачам повідомити про виявлення підозрілих предметів, а також отримати сповіщення про наближення до небезпечного об’єкта.

Раніше ZMINA повідомляла, що для розмінування всієї окупованої частини Луганської області знадобиться не менше 10 років. У першу чергу працівники ДСНС розміновують територію об’єктів критичної інфраструктури.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter