Президент дозволив звільнити від мобілізації викладачів вишів

Дата: 23 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Мобілізації не підлягають наукові працівники, що мають вчене звання або науковий ступінь і працюють у вищих навчальних закладах.

Як повідомляється на офіційному сайті Верхової Ради України, президент Петро Порошенко підписав закон України №570-VIII “Про внесення зміни до статті 23 закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” про звільнення від призову на воєнну службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, наукових і науково-педагогічних робітників”.

“Повернуто з підписом від президента“, – зазначено в статусі проходження документа.

Закон встановлює, що “призову на військову службу під час мобілізації у період не підлягають:

– студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання;

– наукові та науково-педагогічні працівники, які мають вчене звання та/або науковий ступінь і працюють у вищих навчальних закладах, наукових установах та організаціях за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки“.

Законом також встановлено, що військовослужбовці з числа осіб, зазначених в абзаці третьому ч. 2 ст. 23 закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, призвані на службу за мобілізацією, в період до набрання чинності цього закону, підлягають звільненню, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Нагадаємо, раніше у Генштабі повідомляли, що до лав Збройних сил не братимуть батьків трьох та більше неповнолітніх дітей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: