Президент підписав закон про електронні петиції

Дата: 28 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Для розгляду петиції органами влади потрібно за 3 місяці зібрати 25 000 підписів громадян.

Як повідомляється на сайті президента, підписано Закон “Про внесення змін до Закону України “Про звернення громадян” щодо електронного звернення та електронної петиції”. Зазначений Закон прийнято Верховною Радою України 2 липня.

Законом запроваджується подання громадянами індивідуальних та колективних звернень в електронній формі.

У зверненні окрім прізвища, імені, по батькові, місця проживання громадянина, викладення питання, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Застосування електронного цифрового підпису не вимагається.

Громадяни можуть звертатись з петиціями до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України та органів місцевого самоврядування через їхні офіційні сайти або сайти громадських об’єднань, що збирають підписи на підтримку петиції.

Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини. Відповідальність за зміст несе автор.

Електронна петиція, адресована Президенту, Парламенту або Урядові, має набрати на її підтримку не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше 3 місяців з дня оприлюднення петиції“, – зазначено у повідомленні. 

Щодо петицій до органів місцевого самоврядування, термін збору підписів та необхідна їх кількість визначаються статутом громади.

Якщо петиція у встановлений термін не набирає потрібної кількості голосів, вона розглядається як звернення.

Закон набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: