Президент дозволив штрафувати телеканали та радіо

Дата: 25 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У п’ятницю президент Петро Порошенко підписав закон “Про телебачення і радіомовлення” (щодо удосконалення процедури застосування санкцій Національною Радою). Цей документ дозволяє Нацраді з питань телебачення і радіомовлення штрафувати порушників законодавства, йдеться на сайті Верховної Ради.

Законопроект передбачає, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення може накладати санкції на теле-, радіомовників, які зараз передбачені законодавством. Також йдеться про можливість Нацради накладати штрафи.

Якщо після штрафу компанія не повторює порушення, то штраф протягом року ліквідується і попередження не застосовується до цієї телерадіокомпанії.

Депутати мотивували запровадження таких змін потребою нацрегулятора впливати на інформаційний простір України, щоб в ньому не було таких явищ, як сепаратизм.

Як відомо, 1 листопада Верховна рада прийняла закон №4815 , який дозволяє Нацраді з питань телебачення і радіомовлення штрафувати канали і радіо за сепаратизм. 

Тим часом експерти Головного юридичного управління у своєму висновку зазначають, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання.

“Головне юридичне управління акцентує увагу і на тому, що “у законопроекті не передбачено положень щодо критеріїв розмежування кримінальної і адміністративно-господарської відповідальності (фінансових санкцій) та норм, необхідних для завершення механізму реалізації адміністративно-господарської відповідальності (які особи мають право фіксувати (складати протоколи)) про вчинення порушень законодавства  у сфері телерадіомовлення, та які особи мають право від імені суб’єктів державного моніторингу розглядати справи про вчинення зазначених порушень”, – ідеться у висновку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: