Представництво президента в АРК працює над стратегією деокупації та реінтеграції Криму

Дата: 26 Червня 2020
A+ A- Підписатися

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим у взаємодії з Мінреінтеграції, РНБО та МЗС працює над стратегією з деокупації та реінтеграції Кримського півострова.

Про це повідомив постійний представник президента в АРК Антон Кориневич, повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Наразі стратегія напрацьовується. По суті, представництво реанімувало роботу в цьому напрямі. Наша позиція є однозначною: така стратегія в держави має бути”, – сказав він.

Антон Кориневич наголосив на важливості ухвалення закону про корінні народи України, щоб закріпити це поняття на рівні держави та продемонструвати, що в Україні є три корінні народи, які мають стосунок до Кримського півострова, – кримські татари, караїми та кримчаки.

“Робота ведеться. 8 липня будуть слухання в Комітеті Верховної Ради України з прав людини та деокупації якраз із питання забезпечення прав корінних народів. Я думаю, що може бути якийсь позитивний прогрес у цьому питанні. Ми впевнені в тому, що законодавче регулювання прав корінних народів є обов’язковим, і нам треба це питання довести до логічного завершення”, – зазначив він.

Постпред президента в АРК також зауважив, що відновлення постачання води на півострів можливе тільки після деокупації Криму і це значний важіль тиску на державу-окупанта.

Щодо незаконно затриманих громадян України, які проживали в Криму, Антон Кориневич повідомив, що, за їхніми даними, наразі 94 українських політв’язні перебувають на території тимчасово окупованого Криму та Російської Федерації, з них близько 70 – це кримські татари.

За його словами, питання звільнення незаконно утримуваних громадян України постійно порушується представниками української влади, насамперед президентом та нашими дипломатами, на міжнародному рівні.

“І, на нашу думку, справді важливо прийняти законодавче регулювання й ухвалити закон, який би стосувався гарантій соціального і правового захисту з боку держави політичних в’язнів, полонених та їхніх сімей“, – підсумував Антон Кориневич.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: