Представництво ЄС розкритикувало український законопроект про спецконфіскацію

Дата: 28 Березня 2016
A+ A- Підписатися

Представництво ЄС в Україні розкритикувало законопроект про спецконфіскацію майна (№4057), прийнятий Верховною Радою в першому читанні.

Про це повідомляє “Європейська правда”.

Представництво Європейського союзу вважає, що Україна робить кроки до запровадження “жорсткого законодавства… без захисту права на чесний суд та право власності”.

Законопроект пропонує зміни до кримінального законодавства для конфіскації “цінностей та доходів до ухвалення вироку суду”.

“Проект 4057 щодо конфіскації не містить достатніх гарантій захисту права власності, які відповідали би стандартам ЄС. Він, швидше, може сприйматися як поспішний крок до впровадження жорсткіших та інтрузивних інструментів, які не передбачають… необхідного захисту  права на чесний суд, захисту прав власності та необхідної підвищеної стабільності відносин власності”, – йдеться в поясненні дипмісії ЄС.

В представництві наголошують на тому, що ініціативи щодо досудової конфіскації в обов’язковому порядку мають “йти бік-о-бік” з посиленням гарантій доброчесних власників (які дозволили б уникнути зловживань механізмами спецконфіскації). В даному проекті такі гарантії відсутні.

Також представництво ЄС нагадало,  що в останні місяці Рада затвердила законодавство про спецконфіскацію (проекти 2540a, 2541a, 3040), “які були розцінені експертами ЄС як просування до правильного балансу” і “були в числі зобов’язань української влади в контексті Плану дій візової лібералізації”.

Раніше з критикою законопроекту виступили експерти, заявивши, що він суперечить принципам правосуддя. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter