Перебування в СІЗО загрожує здоров’ю кримчанина Балуха

Дата: 26 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму суд відмовився замінити утримання під вартою на домашній арешт для проукраїнського активіста Володимира Балуха і залишив українця під вартою до 6 січня. Та подальше перебування в СІЗО загрожує здоров’ю кримчанина.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, у розпорядженні якої є аудіозапис засідання “Верховного Суду” Криму від 22 грудня за скаргою на запобіжний захід Балуху.

Так, Балух заявив на засіданні суду, що йому терміново необхідна медична допомога. У нього хронічний бронхіт, а в переповненій камері СІЗО хвороба загострилася. Зараз у камері, де утримується Балух, 34 людини на 14 ліжок.

КПГ відомо, що стан здоров’я активіста продовжує погіршуватися і викликає вже серйозні занепокоєння.

Адвокат також попросив замінити запобіжний захід знаходження під вартою на домашній арешт, щоб його підзахисний міг допомагати своїй літній хворій матері.

У своїй скарзі адвокат указав, що стороною звинувачення суду не було надано ніяких доказів того, що Балух, перебуваючи на волі, може сховатися від слідства і суду, перешкодити провадженню у кримінальній справі або продовжити займатися злочинною діяльністю.

“Суд першої інстанції не в повній мірі врахував, що предмети, схожі на боєприпаси, були знайдені з істотними порушеннями норм кримінально-процесуального законодавства. На сьогодні не встановлено будь-якого зв’язку Балуха зі знайденими предметами. На них немає відбитків рук Балуха. Немає жодного свідка, який підтверджує, що ці предмети належать Володимиру Балуху. При обранні запобіжного заходу судом не враховано, що Балух проживає зі старою матір’ю, яка потребує його допомоги. Судом не була дана оцінка законності затримання за підозрою у вчиненні злочину. Суд не врахував також, що предмети були знайдені з істотними порушеннями норм кримінально-процесуального законодавства”, – зазначено в скарзі, озвученій під час засідання.

На засіданні суду захисник Балуха заявив, що протокол оперативно-розшукових заходів є незаконним, оскільки він складений із грубими порушеннями.

Захисник українця зазначив, що його довіритель під час обшуку був обмежений у переміщенні в одній кімнаті, і не менше 12 осіб самостійно переміщувалися по його дому.

Тільки один понятий був на горищі і бачив якісь боєприпаси, другий на горище не піднімався і сам нічого не бачив.

Адвокат повідомив, що в це горищне приміщення має вільний доступ будь-яка людина в селі. Дружина Балуха Наталя бачила за 4 дні до обшуку якихось невідомих їй людей, які ходили поруч з будинком, після цього вона виявила, що у дворі речі лежали не на своїх місцях.

Також адвокат звернув увагу суду на те, що постанова про проведення огляду приміщення була винесена ще 27 жовтня, і співробітники ФСБ, знаючи, що там нібито знаходяться небезпечні предмети і наражається на небезпеку все село, прийшли проводити огляд домоволодіння тільки через півтора місяці.

У свою чергу прокурор заявив, що в Балуха є непогашена судимість. Раніше за образу поліцейського під час обшуку в квітні 2015 року українцеві призначили 320 годин громадських робіт.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ провели обшуки в селі Серебрянка Роздольненського району Криму, в будинках Балуха і його матері, і “знайшли” на горищі будинку патрони і динаміт. Це не перший обшук в будинку активіста, кожен раз під час обшуків у нього знімали з даху будинку і вилучали український прапор. Є підстави вважати, що патрони були підкинуті під час обшуку з метою фальсифікації нової кримінальної справи проти активіста.

12 грудня, Роздольненський районний “суд” Криму обрав запобіжний захід Балуху у вигляді тримання під вартою строком на 30 діб. “Суд” залишив без уваги той факт, що процесуальні документи були складені з істотними порушеннями, і що на утриманні у Володимира знаходиться стара мати, якій 73 роки.

14 грудня слідчий у присутності адвоката пред’явив українцеві звинувачення за ч.1 ст. 222 КК РФ. Кримчанин з висунутим обвинуваченням не згоден і провину не визнає.

Кримська правозахисна група заявила, що нова кримінальна проти Балуха справа є продовженням політично мотивованого переслідування активіста за його публічну українську позицію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: