Правозахисники закликали зберегти програми допомоги людям з ВІЛ в умовах коронавірусу

Дата: 25 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Громадські організації, що опікуються питаннями протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні, закликали органи державної влади та місцевого самоврядування зберегти і посилити увагу у наданні послуг для уразливих до ВІЛ категорій населення в умовах поширення коронавірусу.

Відповідну заяву опублікували на сайті організації “Конвіктус”.

 
Активісти наголосили, що під час епідемії коронавірусу життєво важливо забезпечити безперебійне державне фінансування програм протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, гепатитам.

“Обмеження фінансування програм профілактики ВІЛ для ключових груп є недопустимим кроком з точки зору боротьби з двома вірусами (ВІЛ та COVID-19)”, – запевняють вони. 

Активісти закликають владу активніше співпрацювати з неурядовими організаціями, адже їх робота може значно полегшити роботу медичних працівників державних та комунальних установ. Так, зокрема, тільки на території Києва та області “Конвіктус” надає доступ до лікування та інформує щодо ВІЛ, туберкульозу та гепатитів для понад 33 тисяч осіб з числа груп ризику та більше 8000 особам з числа загального населення.

Також підписанти звернення нагадали про те, що соціальних працівників, які працюють з уразливими групами, слід забезпечити  усіма необхідними засобами особистого захисту, роздатковими матеріалами, інформацією та посилити мотивацію.

“Враховуючи поширення дефіциту засобів дезінфекції, масок, респіраторів, ми стикаємось з проблемами у закупівлі необхідних засобів захисту, це створює складнощі у забезпеченні належних умов для роботи. Ми звертаємось до органів державної влади з проханням вплинути на необгрунтовано підвищені ціни на засоби захисту та дезінфекції. Та окремо звертаємося до міжнародних організацій з проханням надати нам ці засоби у вигляді гуманітарної допомоги”, – йдеться у заяві. 

Як відомо, задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин. Із 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб.  З 12 березня до 3 квітня не працюватимуть навчальні заклади. Із 16 березня до 3 квітня також припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України (окрім тих, що мають право на проживання в Україні). Із 17 березня закривається все міжнародне авіасполучення. З 18 березня припиняються міжміські авіа-, залізничні та автобусні пасажирські перевезення. З 18 березня в Києві, Харкові та Дніпрі закрито метро, а інший громадський транспорт має перевозити не більш ніж 10 людей у салоні. 

За цей час Кабінет Міністрів уже ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України, а парламент запровадив покарання за порушення карантину. 

Нагадаємо, що Україна – лідер серед країн Європи за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За даними ВООЗ, близько 7% ВІЛ-інфікованих із загального числа заражених проживає зараз саме в 55 країнах європейського регіону, умовно розділеного на Східну, Центральну і Західну Європу. Відомо, що приблизно 250 тисяч українців сьогодні живуть з ВІЛ, проте лише 140 тисяч з них знають про свій статус. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: