Правозахисники просять правоохоронців навести лад на вокзалах без дискримінації ромів

Дата: 12 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Низка правозахисних організацій України звернулася до правоохоронних органів з вимогою мінімізувати рівень злочинності на залізничних вокзалах України, але не вдаватися водночас до дискримінації за етнічною ознакою.  

Про це вони повідомили в спільній заяві

Так, у зверненні йдеться, що правозахисники занепокоєні новою хвилею розпалювання міжетнічної ворожнечі щодо осіб ромської національності, яке відбувається за участю громадського формування Муніципальна варта на Центральному залізничному вокзалі Києва:  

“Варто зазначити, що представники Муніципальної варти в соціальних мережах, зокрема керівник підрозділу Сергій Боднар, систематично публікують дописи дискримінаційного щодо ромів змісту, в яких таврують усіх представників ромської національної меншини як злочинців та створюють образ того, що до злочинності на вокзалі причетні виключно особи ромської національності, чим поширюють та підживлюють ненависть щодо групи людей конкретної етнічної меншини”.   

Занепокоєння правозахисників спричинило також розміщене на одній зі стін вокзалу дискримінаційне оголошення “Вас можуть пограбувати цигани”. 

Згадані дії, наголошують автори звернення, суперечать статті 24 Конституції України, яка гарантує всім громадянам рівність перед законом та забороняє привілеї чи обмеження за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, і  порушують статтю 14 Європейської конвенції з прав людини “Про заборону дискримінації”.

Автори звернення наголошують, що злочинність не має національності, а є феноменом, який можна подолати лише невідворотністю покарання для всіх правопорушників.

Правозахисники також додають, що означені дії Муніципальної варти натомість містять спроби розпалювання міжетнічної ворожнечі. Тож у заяві закликають, крім того, провести серед правоохоронців роз’яснювальну роботу щодо недопущення використання мови ворожнечі та для протидії дискримінації за етнічною ознакою, яка розколює суспільство та підвищує градус агресії:

“Наслідками такої агресії можуть стати злочини на ґрунті ненависті на кшталт нападу на ромське поселення 23 червня 2018 року, коли вбили молодого рома Давида Папа та завдали тяжких тілесних ушкоджень ще чотирьом людям”. 

Нагадаємо, що 9 березня в соціальних мережах з’явилися фото дискримінаційного оголошення “Вас можуть пограбувати цигани”, розміщеного на Центральному залізничному вокзалі Києва. Пізніше українська Омбудсманка закликала Укрзалізницю прибрати оголошення та провести роз’яснювальну роботу серед працівників щодо своєчасного реагування та недопущення подібних випадків у майбутньому. Водночас у підприємстві заявили, що оголошення вже прибрали, та вибачились.   

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter