Правозахиснику з центру “Меморіал” заборонили в’їзд до Киргизстану

Дата: 11 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Програмному директору правозахисного центру “Меморіал” Віталію Пономарьову спецслужби Киргизстану заборонили в’їзд до країни.

Про це йдеться в повідомленні міжнародної платформи “Громадянська солідарність”, переданому Центру інформації про права людини.

Згідно з інформацією, про заборону Пономарьов дізнався 9 липня, коли намагався перетнути кордон країни. У службі безпеки Киргизстану йому повідомили про заборону на в’їзд, не пояснивши, чому це рішення було прийнято і як довго ця заборона триватиме.

У “Громадянській солідарності” також повідомили, що Пономарьов є громадянином Російської Федерації і відомий як авторитетний експерт з прав людини в регіоні Центральної Азії. Він добре відомий як урядовцям, так і у правозахисній спільноті Киргизстану, а також у сусідніх центральноазіатських державах.

Його було оголошено персоною Non Grata та депортовано з Киргизстану у лютому 2009 року, коли режим, очолюваний тодішнім президентом Курманбеком Бакієвим, посилив тиск на громадянське суспільство. Кільком зарубіжним правозахисникам був заборонений в’їзд або їх було депортовано з Киргизстану протягом двох останніх років правління Бакієва, у період до революції у квітні 2010 року.

Відразу після революції тимчасовий президент Роза Отунбаєва підписала указ про скасування заборон на в’їзд для правозахисників та Пономарьова, зокрема. З того часу Пономарьов продовжував свої дослідження з питань порушення прав людини в регіоні, оприлюднив кілька важливих доповідей – в тому числі основний звіт про етнічне насильство, що мало місце в Оші і Джелалабаді в червні 2010 року.

Напередодні відмови у в’їзді 9 липня Пономарьов взяв участь у конференції з прав людини в контексті тероризму та екстремізму, організованій громадською організацією Килим Шамі в Бішкеку та Норвезьким Гельсінським комітетом. Після конференції Пономарьов здійснив коротку подорож до Казахстану, але був зупинений на кордоні після повернення до Киргизстану. Його особисті речі залишаються у готелі в Бішкеку.

Члени платформи “Громадянської солідарності” вважають цю заборону надзвичайно тривожною тенденцією, оскільки вона відбулась одночасно з іншим подібними випадками. Крім того, ця практика суперечить відновленій після революції 2010 року вірності країни демократичним цінностям.

Члени платформи “Громадянська солідарність” закликають уряд Киргизстану негайно скасувати заборону на в’їзд до країни для Віталія Пономарьова та поважати право правозахисника здійснювати свою важливу роботу вільно та безперешкодно.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: