Правозахисники звернуться в Страсбург через побиття в Бердянській колонії

Дата: 12 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Харківська правозахисна група (ХПГ) та адвокати звернуться до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) для захисту побитих на території Бердянської виправної колонії № 77.

27 лютого 2015 року там побили дванадцятьох новоприбулих засуджених. Вони не отримали медичну допомогу, а співробітники колонії тиснули на них. 

“Наразі ми вважаємо, що на національному рівні вже немає жодних правових механізмів відновити права та притягнути до відповідальності винних осіб і тому ми змушені звернутися до Європейського суду з прав людини. Я думаю, що ЄСПЛ все-таки розгляне цю заяву. І це буде ще одне рішення проти України, що засвідчить, що у нас в місцях позбавлення волі продовжують жорстоко ставитися до засуджених, а правоохоронні органи продовжують це покривати”, – заявив помічник адвоката Василь Мельничук.

Правозахисники зверталися до Міністерства юстиції, Державної пенітенціарної служби, Генеральної прокуратури, офісу омбудсмана і просили їх розслідувати ці факти, говорить заступник директора ХПГ Олександр Павліченко.

Він також повідомив, що інформацію про масове побиття в колонії отримали генеральний секретар ради Європи Турбйорн Ягланд і комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжніекс.

“На сьогоднішній день належного розслідування не проведено. Винні не були встановлені і не були притягнуті до відповідальності. І практика такого побиття триває, аналогічний випадок відбувся 14 серпня 2015 року”, – наголосив Павліченко.

Колишній ув’язнений Бердянської колонії Микола Молоков сказав, що лише двоє з 12 побитих засуджених розповіли про цей інцидент. Молоков впевнений, що його публічні заяви про побиття стали причиною порушення проти нього нової кримінальної справи. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: