Правозахисники закликали міліцію до прозорості у роботі

Дата: 01 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Українська міліція має радитися з громадськістю при розробці нових рішень та робити публічною інформацію про доходи своїх співробітників. 

Про це йдеться у рекомендаціях щодо покращення інформаційної політики МВС України у бік відкритості і прозорості, які оприлюднила Асоціація українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів.

Правозахисники зазначають, що реформування правоохоронних органів передбачає глибокі перетворення, що стосуються оновлення змісту їхньої роботи, створення системи, яка забезпечує три стандарти: прозорість, підзвітність та участь громадськості.

Для забезпечення права на доступ до публічної інформації відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” експерти пропонують МВС заповнювати інформаційні стенди та офіційні сайти, удосконалити процедуру подачі запитів в електронному вигляді, роз’яснити відповідальним особам, що доступ до інформації про бюджетні витрати і майно не може бути обмежений і така інформація має надаватися за запитом.

Також рекомендовано роз’яснити правоохоронцям, що їх діяльність згідно з законодавством є публічною, тому не можна забороняти проведення фото- та відеозйомки дій працівників міліції під час виконання обов’язків.

На сайті МВС України передбачена процедура оприлюднення проектів рішень та скринька, куди можна надсилати зауваження й пропозиції, а також керівництво міністерства періодично проводить зустрічі з громадськістю. Проте далеко не всі важливі проекти рішень оприлюднюються, і процедура розгляду рекомендаційних листів з боку громадськості є незрозумілою“, – зауважують правозахисники.

Рекомендовано інформувати громадськість про розробку нових рішень та нормативно-правових актів, оприлюднювати такі проекти з можливістю голосування, оприлюднювати реакції посадовців на пропозиції, що отримали найбільшу підтримку громадськості.

Також експерти пропонують оприлюднити інформацію про доходи співробітників МВС та реакцію керівництва на невідповідність доходів і витрат підлеглих, що дозволить підвищити рівень довіри до міліції.

У рекомендаціях зазначено, що МВС повинне реагувати на порушення законодавства щодо обов’язкового інформування затриманих про їх права, безперешкодного доступу громадян до приміщень загального користування в районних та міських органах внутрішніх справ, зокрема і забезпечення умов для маломобільних груп населення. 

Нагадаємо, експерти Асоціації зазначали, що для створення системи ідентифікації правоохоронців потрібно створити єдину базу даних унікальних ідентифікаційних номерів працівників міліції по всій країні, видавати номери працівникові один раз і на всю службу, дублювати номери на усіх видах форми і спецзасобів та в посвідченні, заборонити міліціонерам знімати з себе ці номери під час служби та перешкоджати фотографуванню чи фільмуванню номерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter