Правозахисники закликають світових лідерів протистояти конфліктам

Дата: 25 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Світові лідери мають вжити термінових заходів, щоб протистояти конфліктам нової форми і захистити цивільних осіб від насильства з боку держав і збройних груп.

До цього закликала правозахисна організація Amnesty International, яка оприлюднила щорічний аналіз дотримання прав людини в усьому світі.

Організація заявляє, що уряди мають “припинити робити вигляд, нібито захист цивільного населення знаходиться поза їх повноваженнями“.

Якщо реакція світу на конфлікти не зміниться, Amnesty International прогнозує збільшення числа цивільних, які ризикують піддатися зловживанням з боку озброєних груп, а також продовження нападів на свободу вираження думок, погіршення гуманітарної ситуації та становища біженців.

Організація констатує зростаючу загрозу для основних прав людини в колишніх радянських республіках та закликає до глобальних дій, включаючи відмову від права вето п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН в ситуаціях масових злодіянь.

2014 рік був катастрофічним для мільйонів людей, які стали заручниками насильства. Реакція світу на конфлікти та зловживання з боку держав і збройних груп була ганебною та неефективною. У той час, як люди страждали від ескалації варварських нападів і репресій, міжнародне співтовариство продемонструвало свою безпорадність“, — заявив Саліл Шетті, генеральний секретар Amnesty International.

Він нагадав, що Організація Об’єднаних Націй була створена 70 років тому для того, щоб світ ніколи більше не побачив жахи часів Другої світової війни. Але зараз ми бачимо нездатність прийняти рішення в умовах масового насильства та гуманітарної кризи.

Також відзначено, що під час конфлікту в Україні внутрішньо переміщені особи з Донбасу та окупованого Росією Криму отримали певну допомогу від держави, але переважно покладались на власні сили, сімейні зв’язки та допомогу волонтерів.

Річна доповідь Amnesty International надає повний огляд подій в галузі прав людини в усьому світі, в тому числі у державах-наступницях СРСР. У ній зазначено, що міжнародна ситуація, що утворилася внаслідок конфлікту на Сході України, може призвести до відновлення у регіоні напруги часів Холодної Війни. Прогнозується, що у 2015 році через цей конфлікт збільшиться ризик зростання кількості жертв серед мирного населення, у Росії поглибиться економічна криза та продовжиться придушення громадянського суспільства. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: