Правозахисники закликають не “узаконювати військові диктатури” на Донбасі

Дата: 08 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Напередодні зустрічі в “нормандському форматі” правозахисники нагадують, що ключові пункти Мінських угод все ще не виконані.

Зокрема, збройні формування “ДНР” та “ЛНР” досі не звільнили заручників, що мало статися 10 місяців тому (після підписання Мінських угод), наголошує коаліція організацій “Справедливість заради миру на Донбасі” у своїй заяві. 

За даними коаліції, у полоні незаконних збройних формувань перебувають близько 140 військових та цивільних людей. 86% полонених військових та кожен другий цивільний зазнали катування чи жорстокого поводження.

Водночас, життя щонайменше трьох із 21-го ув’язненого із політичних мотивів українця у Росії та Криму перебуває сьогодні під прямою загрозою (ідеться про Надію Савченко, Станіслава Клиха та Юрія Солошенка).

“Отже, звільнення заручників та незаконно утримуваних осіб має стати безумовною нагальною вимогою. Її не можна прив’язуватися до виконання інших пунктів Мінських домовленостей. Особи, що перебувають в полоні у незаконних збройних формувань, можуть не дожити до чергового раунду переговорів”, – йдеться в заяві.

Правозахисники наполягають, що за таких умов амністія та вибори на Донбасі викликають занепокоєння.

“У контексті проведення амністії ключовим для нас є те, що миру без справедливості бути не може, тому амністія не має стосуватися тяжких злочинів. Ті, хто вчинили воєнні злочини, мають бути покарані”, – наголошують у коаліції.

Правозахисники кажуть, що країни повинні вимагати від учасників конфлікту ефективного розслідування та справедливий суд.

Щодо виборів, в коаліції зазначають, що за даних обставин є ризик узаконити злочинні організації.

“Такі вибори за умов відсутності реального забезпечення прав людини перетворюються на ефективний інструмент легітимізації військових диктатур. Тому проведенню виборів на Донбасі має передувати створення умов, які мають реально забезпечити свободу слова, свободу мирних зібрань, свободу політичних об’єднань, право на справедливий суд тощо”, – наголошують правозахисники.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що правозахисники зібрали свідчення полонених на Донбасі для Міжнародного кримінального суду. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: