Правозахисники вимагають розслідувати розстріл міліціонера Ігорем Бєзлєром

Дата: 31 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Cлідче управління Донецької обласної міліції не бажає кваліфікувати розстріл міліціонера Олексія Кудрявцева підполковником ГРУ Ігорем Бєзлєром як вбивство та розслідує кримінальне провадження за ознаками незаконного позбавлення волі.

Про це повідомив у відкритому листі до Генпрокурора України Олег Левицький, керівник громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.

Левицький звертає увагу правоохоронних органів “на одне із найзухваліших порушень гуманітарного права, яке мало місце 14 -15 липня 2014 року в місті Горлівка у зв’язку з позасудовою стратою полоненого бійця батальйону “Артемівськ” рядового міліції Олексія Кудрявцева“. Це вбивство, за словами Левицького, було вчинено підполковником ГРУ ГШ ЗС РФ Ігорем Бєзлєром на прізвисько “Бєс”, що до російської окупації працював директором комунального підприємства ритуальних послуг.

Розстрілу передував так званий допит, в ході якого похоронних справ майстер “Бєс” агресивно і методично приневолює Олексія Кудрявцева до обмовляння себе та інших у мародерстві та екзекуціях щодо мирного населення. Все це знімається на відео, фрагменти якого були широко розтиражовані в російських пропагандистських ЗМІ вже наступного дня – 15 липня. Весь відеозапис доступний до перегляду в інтернеті під заголовком: “Предсмертный допрос украинского карателя”, і кожен бажаючий може скласти власне об’єктивне враження про вигадані “Бєсом” безчинства “українських карателів“, – пише Олег Левицький.

Також Бєзлєру вдалося переконати двох полонених погодитися на “постановочний розстріл”, щоб потім вимагати від української влади звільнення російської полоненої – особливо цінної агентки ФСБ.

З дня розстрілу Олексія Кудрявцева минуло вісім місяців, але слідче управління Донецької обласної міліції не бажає кваліфікувати це як вбивство та розслідує кримінальне провадження за ознаками незаконного позбавлення волі. Хоча Бєзлєр фактично зізнався у злочині, а десятки інших полонених можуть повідомити про деталі розстрілу.

Олег Левицький нагадує, що згідно з Європейською Конвенцією з прав людини держава зобов’язана розслідувати усі факти насильницького позбавлення життя.

УГСПЛ зауважує, що було би доречно доповнити цим випадком перелік жертв злочинів проти людяності та звичаїв війни, який, сподіваються правозахисники, готується до Гаазького трибуналу. 

Правозахисники просять належним чином розглянути заяву батька загиблого, Миколи Кудрявцева, яку він особисто подав до приймальні Генеральної прокуратури ще 8 грудня 2014 року, і порушити кримінальне провадження проти Ігоря Бєзлєра у зв’язку з цинічним вбивством рядового міліції або прийняти відповідне процесуальне рішення, яке допоможе слідчому управлінню Донецької міліції надати вірну кваліфікацію справі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter