Правозахисники зафіксували тортури у двох колоніях на Харківщині

Дата: 13 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Комітет із запобігання тортур (КЗТ) Ради Європи зафіксував жорстоке поводження із ув’язненими у двох українських колоніях на Харківщині та вимагає від влади провести розслідування.

Як повідомляє “Українська правда“, у звіті КЗТ за результатами візиту делегації її експертів 9-16 вересня 2014 року висловлюється занепокоєння ситуацією із дотриманням прав людини у колоніях №25 та 100 на Харківщині.

Зокрема, у колонії № 25 делегація експертів знову отримала значну кількість підозр про застосування фізичної сили до ув’язнених з боку співробітників виправних установ. Йдеться про побиття, використання гамівної сорочки, зґвалтування кийками та інші випадки жорсткого поводження. У колонії № 100 ув’язнений повідомив членам делегації, що його побили після того, як він поскаржився в прокуратуру.

Делегація була приголомшена атмосферою страху, що панує в обох колоніях.

Як показує досвід Комітету, рішучі дії відповідних органів та зміна керівництва установ може значно поліпшити ситуацію в цих установах.

Як приклад експерти Ради Європи наводять колонії №81 і 89, де під час попередніх візитів делегація отримала свідчення застосування тортур. Однак наступні візити зафіксували зменшення кількості таких випадків. Натомість ситуація у колоніях №25 та 100 не змінилася.

У зв’язку з цим делегація не може не прийти до висновку, що існує проблема у керівництві цих колоній, та закликає українську владу провести швидке, незалежне, ретельне і всебічне розслідування у колоніях № 25 і 100.

Крім того, делегація рішуче закликає українську владу вжити належних заходів для забезпечення того, щоб ув’язнені у цих колоніях не наражалися на помсту за те, що дали свідчення делегації.

Делегація просить українську владу підготувати упродовж двох місяців докладний звіт про вжиті дії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: