Правозахисники вимагають ввести санкції проти Росії за незаконні арешти в Криму

Дата: 29 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Українські правозахисники підписали відкрите звернення до міжнародних організацій і урядів України та країн Європейського Союзу, Швейцарії, Норвегії, США, Канади, Австралії, Японії з вимогою введення персональних санкцій проти осіб, причетних до незаконних арештів в окупованому Криму.

Про це повідомив УКМЦ.

Правозахисники зауважують, що на півострові почалася нова хвиля політичних арештів і переслідувань. Як і раніше, приводом для них стають так звані терористична та екстремістська діяльність кримських правозахисників і громадських активістів.

“Ми не бачимо послаблень у репресіях проти кримських татар, українських активістів, ми не бачимо, що Росія зменшує темпи. Ми бачимо тільки, що її способи тиску посилюються і стають більш жорсткими”, – підкреслив адвокат арештованих у Криму українців Еміль Курбедінов.

За його словами, схема дій Росії в тимчасово окупованому Криму за чотири роки не змінилась. 

“Росія зараз дуже вміло користується ярликом терористів і екстремістів і напевно хоче, щоб світова спільнота і правозахисники думали, що вона веде якусь боротьбу з терористами. Насправді це не що інше, як переслідування кримських татар, мусульман, українських громадян, громадських активістів та громадських журналістів”, – зауважив Курбедінов. 

Ігор Поночовний, начальник управління Прокуратури Автономної Республіки Крим, повідомив, що за фактами незаконного затримання зараз відкрито близько 140 кримінальних проваджень. “Ці кримінальні провадження включають у себе близько 250 фактів незаконних затримань осіб та проникнень у житло. Наразі за цими провадженнями є близько 18 підозрюваних”, – розповів він. 

Правозахисники звернулися до української влади з вимогою ухвалити рамковий закон про статус захищених осіб у збройному конфлікті. “Він має захистити політичних в’язнів і всіх осіб, яких переслідують за політичними мотивами, і полонених, які перебувають в окупованому Криму, а також містити аспект надання їм та їхнім сім’ям підтримки”, – зазначила Дар’я Свиридова, юристка Української Гельсінської спілки з прав людини.

Нагадаємо, останнє незаконне затримання на півострові відбулося 21 травня. А вже 22 травня Підконтрольний РФ “Київський районний суд” м. Сімферополя заарештував затриманих Едема Смаїлова та Сервера Мустафаєва на 20 діб – до 9 червня 2018 р. Сервер Мустафаєв є відомим правозахисником та одним із координаторів громадської ініціативи “Кримська солідарність”. Едем Смаїлов також активно висловлював свою солідарність родинам незаконно затриманих, зокрема часто відвідував судові засідання та обшуки. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter