Правозахисники відстояли права переселенця на реєстрацію

Дата: 29 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Кримський студент звернувся до суду через відмову в постановці його на облік як внутрішньо переміщеної особи. Після втручання правозахисників чиновники погодилися видати йому відповідну довідку.

Як повідомляє Кримська польова місія з прав людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини та Центр громадянської освіти “Альменда” підтримали стратегічну справу Руслана Нечипорука, переселенця з Криму.

Унаслідок активної проукраїнської позиції він змушений був покинути Крим 1 квітня 2014 року і переїхати до Києва. Він звернувся до Управління праці та соціального захисту (УПСЗ) Києва за місцем проживання в студентському гуртожитку для отримання довідки про взяття на облік та отримання адресної фінансової допомоги. Йому відмовили, оскільки на час переміщення з тимчасово окупованої території він не мав там реєстрації (прописки).

Але із Закону про внутрішньо переміщених осіб (ч. 3 ст. 4) не випливає, що наявність реєстрації є єдиною підставою для постановки на облік. Для підтвердження факту переміщення підходить не лише паспорт, а й інший документ. Крім того, особа набуває статусу після внесення даних до електронного реєстру, а видача довідки є лише підтвердженням статусу.

Факт свого постійного проживання в Криму Руслан Нечипорук підтвердив наказом проректора Київського національного університету ім. Т. Шевченка про його переведення з 1 квітня 2014 року на історичний факультет з Кримського гуманітарного університету, де він навчався на денній формі навчання. Таким чином, відмова у видачі довідки є незаконною.

Студент звернувся до суду, і на першому засіданні 9 червня суддя ухвалила рішення про необхідність додаткового запиту до Управління праці та соціального захисту, де студенту було відмовлено. Однак після цього засідання з Русланом зв’язалися представники управління і повідомили, що вже готові видати йому відповідну довідку.

Таким чином, даний прецедент дозволить припинити незаконну практику відмов у взятті на облік ВПО і приймати інші документи, крім паспорта, які можуть підтвердити факт проживання в Криму чи на Донбасі.

Нагадаємо, певним категоріям переселенців, незважаючи на вимоги законодавства, відмовляють у реєстрації, що позбавляє їх можливості отримувати пенсію, допомогу, безкоштовні медичні послуги, компенсації витрат на комунальні платежі. Наприклад, тим, хто проживав на території Криму чи Донбасу, але не мав там реєстрації місця проживання (прописки); тим, хто виїхав з цих територій, але зареєстрував нове місце проживання – наприклад, студенти в гуртожитку (тобто отримав нову прописку).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: