Правозахисники просять скасувати норму, що дискримінує абітурієнтів-переселенців

Дата: 22 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Законодавство вимагає від абітурієнтів надавати при вступі військовий квиток або посвідчення про приписку, що позбавляє їх права навчатись в українських вишах.

Про це йдеться у зверненні Центру громадянської просвіти “Альменда” та інших правозахисних організацій.

Під час вступної кампанії на етапі надання документів до вузу виникла велика проблема, пишуть правозахисники. Відповідно до п. 4 Розділу  VI. “Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів” Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році (Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.10.2014 № 1172) “під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто: …військовий квиток або посвідчення про приписку”.

Але абітурієнти з тимчасово окупованих територій не мають ані військового квитка, ані посвідчення про приписку. Таким чином, керуючись законодавством, прийомні комісії відмовляються приймати пакет документів, мотивуючи це тим, що їх перелік є неповним.

Випускники з тимчасово окупованих територій, пройшовши тернистий шлях (екстернат, отримання атестатів, ЗНО та інше), зіткнулися з тим, що не можуть вступити до українських ВНЗ“, – зазначають правозахисники.

У зверненні вони просять терміново вирішити цю проблему, а саме призупинити дію цього пункту для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій або знайти інші шляхи вирішення.

Нагадаємо, за інформацією Центру громадянської просвіти “Альменда”, торік з 12 тисяч випускників, та й то переважно завдяки допомозі громадських організацій, лише 300 осіб змогли отримати українські атестати. Цього року лише 65 людей змогли зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter