Правозахисники просять депутатів захистити від дискримінації всі групи

Дата: 19 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Ухвалений Верховною Радою закон щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання дискримінації із правом Європейського Союзу (№3501) “пропустив” деякі вразливі групи.

Про це йдеться у зверненні до парламентарів “Коаліції з протидії дискримінації”.

Зокрема, закон не зараховує до захищених ознак сексуальну орієнтацію, гендерну ідентичність та стан здоров’я.

У правозахисників також є зауваження до поправки, що стосується захисту релігійних організацій. Вони пропонують вилучити з пункту “встановлення релігійними організаціями та громадами особливих вимог щодо релігійних переконань, статі у сфері діяльності, безпосередньо пов’язаної з богослужінням, релігійними обрядами і церемоніями, а також релігійною освітою або вихованням” слово “громадами”.

Вони пояснюють це тим, що релігійні громади є релігійними організаціями, а територіальні громади в світській державі не можуть запроваджувати правила, дискримінаційні за ознакою релігії.

“Наші пропозиції спрямовані як на загальну мету проекту закону – гармонізація національного законодавства у відповідності до вимог ЄС, так і на покращення ситуації із свободою від дискримінації та посилення захисту вразливих до дискримінації груп, без замовчення та маніпуляцій”, – розповіла Марія Ясеновська, співавторка звернення. 

Загалом правозахисники вважають закон таким, що відповідає практиці ЄС. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: