У Києві презентують збірку про універсальний дизайн

Дата: 09 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

У Києві вийшла друком збірка “Універсальний Дизайн: практичні поради для кожного” авторів Ірини Виртосу та Тетяни Печончик (Центр інформації про права людини).

Презентуватимуть збірку упорядники видання – експертка Національної асамблеї інвалідів України Лариса Байда та представниці Програми розвитку ПРООН Крістіна Баграмян та Аліна Стеценко на конференції з універсального дизайну 13 лютого.

У даній збірці містяться поради та приклади застосування принципів Універсального Дизайну та критеріїв доступності у різних сферах життя. Універсальний Дизайн передбачає створення елементів середовища, об’єктів, речей тощо доступними та зручними у користуванні для максимальної кількості людей.

Описано такі елементи, як зручні пандуси, універсальні карти-схеми метро зі шрифтом Брайля, широкі турнікети та входи з розсувними дверима у публічних установах, горизонтальна рухома доріжка у аеропортах, підсвічування сходів, зручні ручки на дверях, відсутність сходів та бордюрів.

Також подані поради для українських  роботодавців, власників установ, політиків, журналістів та громадських діячів щодо того, яким чином вони, кожен на своєму місці, можуть сприяти впровадженню елементів універсального дизайну як світового досвіду та робити середовище більш дружнім, зручним і безпечним для усіх категорій громадян.

У буклеті йдеться про те, що проблема впровадження універсального дизайну важлива не лише для людей з інвалідністю, але й для батьків маленьких дітей, для людей похилого віку, чи навіть для тих молодих людей, які отримали незначну травму і тимчасово не можуть вільно пересуватися.

Цей буклет створений у рамках діяльності за Спільною Програмою “Сприяння інтеграційній політиці та послугам для людей з інвалідністю в Україні”, що впроваджується Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародною організацією праці (МОП) у партнерстві з Міністерством соціальної політики України та Національною асамблеєю інвалідів України.

Нагадаємо, 13 лютого з 9:30 до 17:30 у Києві відбудеться міжнародна конференція “Універсальний Дизайн як запорука розвитку інклюзивного суспільства”. На конференції запрошені експерти представлять кращі практики впровадження Універсального Дизайну та принципів доступності в Україні та світі. Учасники зможуть взяти участь у секційних засіданнях, де будуть обговорюватися питання універсального дизайну в охороні здоров’я, освіті, транспорті та архітектурі, на робочому місці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: